Liga akademii CS:GO już bez Polaków

Zespół, którego członkami są Kamil "siuhy" Szkaradek, Hubert "szejn" Światły oraz Miłosz "mhL" Knasiak, zmagania rozpoczął od trzech zwycięstw z rzędu, ale wtedy przyszło załamanie formy. Dość powiedzieć, że młode Myszy w trakcie kolejnych serii starć częściej przegrywały niż wygrywały i ostatecznie zakończyły fazę grupową z bilansem 6-6. A to dało im dopiero piąte miejsce w grupie A, bo gorzej wypadły jedynie 00 PROSPECTS DNB i Eternal Fire Academy. – Odpadamy z WePlay Academy League. Nie zasługiwaliśmy na to, by przejść dalej – nie krył rozgoryczenia jeden z naszych rodaków, siuhy. Co warte wspomnienia, los trzech formacji z pierwszego zbioru podzieliły ENCE Academy i Apeks Rebels, dla których również sezon dobiegł już końca.

O wiele więcej powodów do zadowolenia mają za to reprezentanci BIG. OMEN Academy. Niemiecka piątka w minionych dniach była niemal nie do zdarcia i w dziesięciu meczach tylko raz opuszczała serwer z pustymi rękami. W związku z tym wicemistrzowie sezonu czwartego powoli urośli do miana głównych kandydatów do tytułu, aczkolwiek z pewnością przeszkodzić im spróbuje Fnatic Rising. Podopieczni brytyjskiej organizacji byli najlepsi w grupie A i podobnie jak akademia BIG mają już zapewnione miejsce w fazie pucharowej. Z kolei Spirit Academy, Astralis Talent, FURIA Academy, OG Academy, NAVI Junior oraz Young Ninjas czekają jeszcze boje w play-inach, przy czym dwie ostatnie ekipy przystąpią do rywalizacji od razu w drugiej rundzie.

Końcowy układ fazy grupowej WePlay Academy League Season 5:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. Fnatic Rising 12 8 4   1. BIG. OMEN Academy 10 9 1
  2. NAVI Junior 12 7 5   2. Young Ninjas 10 7 3
  3. Spirit Academy 12 7 5   3. FURIA Academy 10 6 4
  4. Astralis Talent 12 7 5   4. OG Academy 10 4 6
  5. MOUZ NXT 12 6 6   5. ENCE Academy 10 2 8
  6. 00 PROSPECTS DNB 12 5 7   6. Apeks Rebels 10 2 8
  7. Eternal Fire Academy 12 2 10

Teraz przed zawodnikami dzień przerwy, niemniej już 9 sierpnia ruszą play-iny, które trwać będą dwa dni. Z kolei między 12 a 14 sierpnia toczyć się będą zmagania w fazie pucharowej, gdzie odbędzie się ostateczny bój o mistrzostwo oraz główną nagrodę w wysokości 45 tysięcy dolarów.