STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Powrót FEBIVENA. Midlaner dołącza do francuskiej formacji

Fabian „FEBIVEN” Diepstraten, niegdyś topowy europejski gracz środkowej alei w League of Legends, wraca do akcji. Holender dołącza do francuskiej drużyny Mirage Elyandra, która w najbliższym czasie zawalczy o utrzymanie w La Ligue Française.

FEBIVEN swoją karierę profesjonalnego gracza League of Legends rozpoczął w 2014 roku. Jego talent został dostrzeżony, przez co zawodnik bardzo szybko trafił do najlepszych i najbardziej utytułowanych organizacji w Europie, takich jak Fnatic, H2k-Gaming czy Misfits Gaming. Przez lata osiągnął wiele sukcesów, w tym m.in. w barwach Pomarańczowych udało mu się dotrzeć do półfinału Mistrzostw Świata 2015. Późniejsze występy zawodnika nie były jednak tak dobre. Po słabym wyniku w letnim splicie LEC 2020 zawodnik opuścił MSF, tym samym żegnając się z najlepszą ligą Starego Kontynentu. Później na chwilę zagrzał miejsce w akademii Fnatic, lecz po tym epizodzie postanowił zakończyć karierę profesjonalnego gracza.

Wielki powrót

Teraz FEBIVEN powrócił do świata LoLa, dołączając do drużyny Mirage Elyandra występującej w LFL-u. Zastąpi w niej Kima „RangJuna” Sang-juna. Choć ekipa ta zakończyła już bieżący sezon rozgrywek, to wkrótce będzie musiała wziąć udział w relegacjach. Nadchodzący mecz może mieć więc kluczowe znaczenie dla holenderskiego midlanera, bo jeśli źle się w nim pokaże, to może to przekreślić swoje szanse na dołączenie do silnych drużyn w przyszłości.

Warto wspomnieć, że w Mirage Elyandrze występuje obecnie także polski wspierający, Oskar „Raxxo” Bazydło. W składzie nie brakuje też gwiazd formatu międzynarodowego, takich jak Liyu „Cody Sun” Sun, będący wieloletnim filarem drużyn w północnoamerykańskim League of Legends Championship Series czy Jonas „Memento” Elmarghichi, były zawodnik Giants Gaming, Schalke 04 oraz Teamu ROCCAT.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
najlepsze bronie warzone

Najlepsze bronie w Sezonie Czwartym: Reloaded – Call of Duty: Warzone [SIERPIEŃ 2022]

10. NZ-41 Król został zdetronizowany! W lipcu karabin szturmowy NZ-41 bez dwóch zdań był numerem jeden w ekwipunku każdego gracza, ale po ostatnich n...