STS
starxo acend
fot. Riot Games/Michał Konkol

Acend nie obroni mistrzostwa świata! Ekipa starxo odpada z LCQ

Zdecydowanie nie tak to miało wyglądać. Po zdobyciu mistrzostwa świata w VALORANCIE gracze Acend przystępowali do sezonu 2022 z ogromnymi nadziejami, które boleśnie zderzyły się z rzeczywistością. Ów rzeczywistość była zresztą na tyle brutalna, że międzynarodowego składu w ogóle nie zobaczymy na tegorocznym VALORANT Champions.

Acend, czyli rozczarowanie za rozczarowaniem

Bieżącą edycję VALORANT Champions Tour Acend rozpoczęło w niezmienionym składzie, ale słabe wyniki już w kwietniu skłoniły włodarzy do przeprowadzenia podwójnej roszady. Wtedy to zespół opuścili Santeri „BONECOLD” Sassi i Vladyslav „Kiles” Shvets, których miejsce zajęli Vakaris „vakk” Bebravičius oraz Ondřej „MONSTEERR” Petrů. To jednak nie pomogło, bo w drugim etapie VCT ekipa nadal nie zachwycała i nawet nie włączyła się do gry o miejsce na finałach w Kopenhadze. W związku z tym przed eliminacjami ostatniej szansy dokonano kolejnej zmiany, zaś jej ofiarą okazał się Aleksander „zeek” Zygmunt. Naszego rodaka zastąpił pozyskany z Teamu Liquid Travis „L1NK” Mendoza, a jego zadaniem była pomoc Acend w awansie na mistrzostwa świata.

A jak wyszło? No cóż… Patryk „starxo” Kopczyński i spółka swoją przygodę z Last Chance Qualifier w regionie EMEA rozpoczęli od porażki 1:2 z M3 Champions, przez którą wyczerpali oni limit błędów. Jeżeli nadal marzył im się wyjazd na VALORANT Champions 2022 w Stambule, to musieli oni wygrać wszystkie pozostałe pojedynki. Problem w tym, że już w kolejnym meczu ponownie zostali oni pokonani! Tym razem Acend po trzymapowym boju musiało uznać wyższość G2 Esports, przegrywając na decydującym Bind aż 5:13. A to oznacza, że ekipa starxo pożegnała się już z LCQ i na nadchodzących mistrzostwach świata na pewno nie zagra! To ogromne rozczarowanie i nie można wykluczyć, że nie pozostanie ono bez konsekwencji w kwestii przyszłości obecnego składu.

Cała nadzieja w MOLSIM

Tak czy inaczej, w związku z odpadnięciem Kopczyńskiego w VCT Last Chance Qualifier pozostał już tylko jeden nasz rodak. Mowa tutaj o Michale „MOLSIM” Łąckim, którego OG LDN UTD już dziś o godzinie 16:00 mierzyć się będzie ze wspomnianym już M3 Champions. Będzie to spotkanie w ramach drugiej rundy drabinki wygranych, a jego zwycięzca znacząco przybliży się do upragnionego awansu na VALORANT Champions 2022. Przegrany natomiast spadnie do dolnej drabinki, w której podejmie Guild Esports.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Lucker, AGO ROGUE, Ultraliga sezon 8

AGO ROGUE rozprawia się z Zero Tenacity i melduje się w wielkim finale Ultraligi!

AGO ROGUE 3:1 Zero Tenacity Bezbłędne AGO Rogue w pierwszej grze AGO ROGUE 1:0 Zero Tenacity Sinmiv...