Głównym celem tej nowej serii turniejów jest szersze otwarcie sceny esportowej Rainbow Six: Siege dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności i wypełnienie luki pomiędzy amatorską rozgrywką wieloosobową a bardziej profesjonalną przestrzenią esportową, w której gracze mogą regularnie rywalizować o prawdziwe nagrody. Współpraca z Challengermode sprawiła, że konfiguracja i udział w tych turniejach są bezproblemowe i łatwe do skalowania dla wszystkich chętnych graczy z obszaru Grupy Wyszehradzkiej. Nie możemy się też doczekać dalszej współpracy z Challengermode nad turniejami, które sprawią, że gracze będą wracać, aby cieszyć się Rainbow Six: Siege w nadchodzących miesiącach i latach – przyznał Kamil Ściana, Brand Marketing Manager CEE w firmie Ubisoft.

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Ubisoftem nad wprowadzeniem inicjatywy oddolnych esportowych turniejów Tom Clancy's Rainbow Six: Siege w życie na platformie Challengermode. Razem z jedną z najpopularniejszych marek na świecie tworzymy fundament dla graczy chcących wznieść się na wyższe poziomy turniejów wspieranych przez Ubisoft, co doskonale współgra z celem firmy Challengermode, jakim jest uczynienie esportu dostępnym dla wszystkich. Nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z Ubisoftem przy tej serii cotygodniowych zawodów i kolejnych wspólnych projektów w przyszłości – dodał Patrik Jackiewicz, Senior Partnerships Manager w firmie Challengermode.

Gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier mogą rejestrować się już teraz za pośrednictwem platformy esportowej Challengermode i przygotować się do rywalizacji o kredyty w grze umożliwiające zakup najnowszych operatorów, mundurów, skórek na broń, ozdób broni i nie tylko. Te cotygodniowe turnieje dadzą osobom chętnym do zaangażowania się w esport z grą Tom Clancy's Rainbow Six: Siege szansę na podniesienie swoich umiejętności poprzez granie jak zawodowcy w ramach zorganizowanej rywalizacji – wszystko to na jednej scentralizowanej platformie. Organizatorem turniejów jest Challengermode.

Więcej informacji o Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege znaleźć można na stronie www.rainbow6.com. Zachęcamy też od obserwowania twitter.com/Rainbow6Game.

Aby dowiedzieć się więcej o rozgrywkach esportowych Tom Clancy’s Rainbow Six, zapraszamy pod adres www.rainbow6.com/esports oraz do obserwowania twitter.com/R6esports i instagram.com/R6esports.

Źródło: informacja prasowa