Dwie drużyny z awansem

Taki los spotkał m.in. 9INE, czyli zespół złożony z byłych reprezentantów Wisły All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports. Dla niego przeszkodą nie do przejścia okazało się ThunderFlash, w którym mogliśmy znaleźć m.in. Mateusza „asrana” Niewiatowskiego i Michała „Mride'a” Idzikowskiego, do niedawna zawodnik Izako Boars. Tak cy inaczej, ekipa spod znaku pioruna po wyeliminowaniu o wiele wyżej notowanych faworytów w decydującym meczu spotkała się z Elite esport. I ponownie opuściła serwer z tarczą, bez większych problemów ogrywając podopiecznych Mateusza "jrz" Jarosza wynikiem 2:0.

Równolegle swoje boje toczyli STRZELCY, czyli miks Mikołaja „mouza” Karolewskiego z HONORIS i dwóch ex-zawodników AGO Esports, Łukasza „mwlky'ego” Pachuckiego i Filipa „AxEcHo” Czajki. Zespół, w którym, jak widać, nie brakowało znanych nazwisk, rozprawił się z SLAVGENT.esports czy też CH1M1DEPO. Z kolei w ostatnim pojedynku jego wyższość musieli uznać Koledzy z ławki. Kto? Koledzy z ławki, czyli chociażby byli gracze Wisły All iN! Games Kraków, czyli Patryk „ponczek” Wites, Kuba „Markoś” Markowski i przesiadujący obecnie na ławce rezerwowych ENCE Olek „hades” Miśkiewicz. W tym wypadku jednak losy awansu ważyły się do ostatnich chwil, a mouz i spółka na trzeciej mapie wygrali dopiero przy wyniku 16:13.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski:

AGO Esports Creative AVEZ Team ESCA Gaming HONORIS
Illuminar Gaming kogutos youngsters LODIS MCE Gameexpert
STRZELCY ThunderFlash TBD TBD

Ale to jeszcze nie koniec, bo już dziś rozpoczyna się druga i jednocześnie ostatnia tura otwartych eliminacji, do której zapisać się można pod tym adresem. Z kolei zamknięty etap zmagań odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Potem przyjdzie wreszcie pora na ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022, które rozgrywane będą między 29 sierpnia a 11 grudnia. Co ważne, uczestnicy walczyć będą nie tylko o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych, ale również i o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023.