STS
s1mple Natus Vincere IEM Cologne 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

NAVI bez s1mple’a na BLAST Premier Fall Groups? Zagadkowy wpis Ukraińca

Pierwszym znaczącym turniejem po zakończeniu przerwy wakacyjnej będzie BLAST Premier Fall Groups 2022. Zmagania w Kopenhadze ruszą już 19 sierpnia i będą okazją, by udanie rozpocząć drugą połowę sezonu 2022. Dla niektórych może to być jednak problematyczne z uwagi na nieprzewidziane problemy kadrowe.

Kolejna szansa nastolatka z akademii?

Dość niespodziewanie te mogą dotknąć również Natus Vincere. Jak bowiem twierdzi Luís Mira z serwisu Dexerto, wiceliderzy rankingu HLTV w stolicy Danii nie będą mogli skorzystać z usług swojej największej gwiazdy, Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. 24-latek miałby opuścić jesienną inaugurację cyklu BLAST Premier z przyczyn osobistych, co wymogło na NAVI uruchomienie opcji rezerwowej. Tą miałby być Daniil „headtr1ck” Valitov, członek akademii, który, według Miry, miał już dołączyć do pierwszego zespołu na bootcampie, by wraz z nim przygotowywać się do występu w Kopenhadze. Co warte wspomnienia, ewentualny występ nie byłby bynajmniej dla 18-latka debiutem w głównej drużynie, bo miał on już okazję wspomagać ją w czasie 15. sezonu ESL Pro League, gdy Kirill „Boombl4” Mikhaylov zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Wówczas Ukrainiec zagrał podczas trzech spotkań, przyczyniając się do triumfów 2:0 nad x-komem AGO, Evil Geniuses oraz Complexity Gaming.

Zagadkowy wpis s1mple’a

Warto jednak wrócić do kwestii samego s1mple’a. Wszak ten opublikował w mediach społecznościowych dość enigmatyczny wpis. Na jednym ze zdjęć, które prezentowało jego samego, Kostyliev napisał krótko „wielkie ogłoszenie wkrótce”, a na drugim, całym czarnym, życzył headtr1ckowi powodzenia, dodając „ciąg dalszy nastąpi”. Na ten moment trudno jednoznacznie ocenić, czy to faktyczna zapowiedź jakichś zaskakujących i znaczących ruchów, czy też zwykły bait. Trzeba pamiętać, że w przeszłości s1mple już wielokrotnie elektryzował społeczność tylko po to, by ta snuła domysły na temat, jak się ostatecznie okazało, dość trywialny. Tak może być i tym razem, chociaż… nigdy nie wiadomo. A jeżeli informacje o występie Valitova się potwierdzą, to opinia publiczna będzie miała jeszcze więcej podstaw, by podawać w wątpliwość przyszłość s1mple’a w Natus Vincere.

s1mple
fot. instagram.com/s1mpleo
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Juli CLG Red ESL Impact Dallas 2022

Spore przetasowania w CLG Red. Wymieniono aż trzy zawodniczki!

CLG stawia na skład międzynarodowy W efekcie z żeńskim składem CLG pożegnały się Juliana "⁠Juli⁠" Tosic, Emma "⁠Emy⁠" Choe oraz Diane "⁠di^⁠" Tran. N...