Astralis pojawiło się w LEC na początku 2021 roku. Wcześniej jednak udział w rozgrywkach najwyższego europejskiego szczebla brało Origen, od 2019 roku należące do Astralis Group. Od momentu rebrandingu sukcesów organizacji w League of Legends można jednak było szukać ze świecą. Na przestrzeni dwóch lat zespół nie zakwalifikował się do play-offów ani razu.

Nadzieja pojawiła się latem tego roku, kiedy kontrowersyjny skład, którego częścią byli m.in. europejscy weterani Ligi Legend, Andrei "Xerxe" Dragomir i Kiss "Vizicsacsi" Tamás, w początkowych tygodniach rozgrywek radził sobie nie najgorzej. Finalnie jednak zakończył on jednak rywalizację na dziewiątym miejscu z bilansem 7-11.

Zgodnie z doniesieniami, trzy organizacje chciałyby odkupić slota. Mowa tu o Karmine Corp, Natus Vincere oraz trzeciej, do tej pory nieujawnionej organizacji z Ameryki Północnej.

Przypomnijmy, że niedawno oficjalnie dowiedzieliśmy się o podobnej sytuacji związanej z Misfits Gaming. Amerykańska organizacja w połowie splitu zdecydowała się na sprzedanie slota w lidze europejskiej Teamowi Heretics. Nabywca stanie się częścią LEC na początku przyszłego roku.