Illuminar musi zaskoczyć

Przez cały sezon mówiło się, że RGO jest tą ekipą, która ma wszystko, aby sięgnąć po mistrzowski tytuł, a o fotel wicelidera będą bić się właśnie Illuminar i Z10. I faktycznie tak też wygląda aktualnie sytuacja. Srebrny medal za fazę zasadniczą wpadł na konto zawodników serbskiej organizacji, a brąz trafił do rąk IHG. Nie znaczy to jednak, że ci pierwsi są znacznie lepsi. Ba, nie znaczy, że są w ogóle lepsi. Podczas etapu regularnego obie drużyny szły łeb w łeb, a, co ciekawe, przez niemal cały sezon to gracze spod szyldu błękitnego oka okupowali drugą lokatę.

Wszystko zmieniło się w ostatnim tygodniu, kiedy to IHG po raz kolejny zmierzyło się z ekipą Sebastiana "Sebekxa" Smejkala i po raz drugi musiało uznać jej wyższość. Bilans 0-2 przeciwko bezpośredniemu rywalowi o miejsce w finale może wzbudzać pewne wątpliwości, jeśli chodzi o szanse Damiana "svnsa" Klejca i spółki w tym pojedynku. Fani tej formacji nie powinni być jednak aż tak zaniepokojeni, wszak obie dotychczasowe potyczki między tymi zespołami były przez długi czas bardzo wyrównane. Niewiele brakowało zatem, aby rezultat był całkowicie odmienny.

[caption id="attachment_328634" align="aligncenter" width="1120"] fot. Magdalena Plewa[/caption]

To wszystko pozwala myśleć kibicom Illuminar dość pozytywnie o nadchodzącym starciu. Zwłaszcza że zespół naprawdę należycie pokazał się w swoich ostatnich starciach. Zarówno mecz z Iron Wolves, jak i z Gentlemen's Gaming były wygrane w całkiem niezłym stylu. Ponadto możemy spodziewać się, że jeszcze nie wszystkie karty zostały odkryte przez podopiecznych Bartłomieja "VoVa" Ryla. Widzieliśmy już kilka niecodziennych wyborów, jak chociażby Kayle w rękach Sebastiana "Tracyna" Wojtonia. Czy przeciwko Z10 również przygotowano coś nowego?

Z10 wchodzi z przewagą mentalną

Zero Tenacity, co by nie mówić, zrobiło ogromny progres na przestrzeni tego sezonu. Przedstawiciele tej formacji przez lwią część fazy zasadniczej deptali graczom Illuminar po piętach, aż na sam koniec skutecznie zaatakowali i przejęli drugą pozycję w klasyfikacji. Dzięki temu udało im się uniknąć startu z pierwszej rundy, przez co mieli więcej czasu na obserwowanie swoich rywali i wyciągnięcie wniosków z ich gier.

Przez to jak stabilnie prezentowali się zawodnicy Kacpra "Nahovsky'ego" Merskiego możemy odnieść wrażenie, że faktycznie jest to ekipa, która wyrasta nam na wicemistrza Ultraligi. Pozostanie w niezmienionej formie i zainwestowanie w rozwój składu zaczęło procentować, co widać po wynikach. W porównaniu z zeszłym sezonem, kiedy kolektyw dopiero w ostatniej kolejce regulara wywalczył sobie play-offy, widzimy sporą różnicę, oczywiście tylko na plus.

[caption id="attachment_316686" align="aligncenter" width="1120"]Sebekx Ultraliga Zero Tenacity fot. Ultraliga/Paweł Bastrzyk[/caption]

Wiecie co jeszcze działo się podczas zeszłego sezonu? A no właśnie, Zero Tenacity miało już okazję mierzyć się z graczami IHG. Ci wówczas występowali jeszcze pod banderą Komil & Friends i spotkali się z Sebekxem i jego brygadą w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Z10, którzy zamknęli wtedy serię w czterech mapach. Wiadomo, nie jest to zbyt miarodajne, bowiem obie formacje poczyniły spore postępy od tamtego okresu, ale nadal daje to mały punkt na korzyść graczy organizacji z siedzibą w Belgradzie.

Kto spróbuje pokonać AGO ROGUE?

Czego byśmy jednak nie mówili na temat obu formacji, to i tak trzeba po prostu stwierdzić, że szykuje nam się naprawdę trudne do przewidzenia starcie. Zero Tenacity tak samo jak Illuminar Gaming mają za sobą naprawdę dobry czas i nadchodząca seria może potoczyć się w każdy możliwy sposób. Życzeniowo oczywiście chcielibyśmy, aby trwała jak najdłużej i przyniosła jak najwięcej emocji. W praniu może wyjść to całkowicie odmiennie. Niemniej po dzisiejszej batalii, nie ważne, jaka ona będzie, poznamy rywala Łotrzyków, który już jutro stawi im czoła w decydującej batalii o mistrzostwo ósmego sezonu Ultraligi. Dzisiejszy pojedynek rozpocznie się standardowo o godzinie 17:00, lecz dwadzieścia minut wcześniej wystartuje preshow.

17 sierpnia

Finał drabinki przegranych

17:00 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming BO5

Transmisję będzie można śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących ósmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: