Znamy grupy VALORANT Champions

Niestety w tym najważniejszym turnieju w toku zabraknie polskich akcentów. Nie będziemy mogli za to narzekać na nudę, ponieważ w Champions weźmie udział pełno znajomych twarzy, ale też i multum zupełnie nowych formacji. Na pewno dużo emocji wzbudzi grupa B. Tam po raz kolejny LOUD będzie miało okazję zmierzyć się z OpTic Gaming. Na światowej scenie rywalizacja pomiędzy tymi dwiema ekipami staje się już powoli amerykańskim klasykiem. Oprócz tych dwóch zespołów w zbiorze drugim zobaczymy też BOOM Esports oraz ZETA DIVISION.

Pod literą A będziemy mogli obserwować europejski Team Liquid w starciu z Leviatánem. Obok nich w grupie tej wylądowały też EDward Gaming oraz uczestnicy minionego Masters, czyli Paper Rex. W zbiorze C zobaczymy natomiast FPX w pojedynku z KRÜ Esports. Zwycięzca tego meczu podejmie wygranego pojedynku pomiędzy XSET oraz XERXIĄ.

Ostatnie cztery drużyny na pewno przyniosą nam ciekawe mecze. Tutaj rozstrzygnie się rywalizacja Europy z Ameryką w spotkaniu między Fnatic oraz 100 Thieves. Drugie starcie także będzie niczego sobie. FURIA Esports podejmie mistrzów używania umiejętności w strategiczny sposób – DRX.

Podział na grupy VALORANT Champions 2022:

Grupa A

Grupa B

EDward Gaming Leviatán BOOM Esports LOUD
Team Liquid Paper Rex OpTic Gaming ZETA DIVISION

Grupa C

Grupa D

FPX KRÜ Esports 100 Thieves DRX
XERXIA XSET Fnatic FURIA Esports

VALORANT Champions 2022 odbędzie się między 31 sierpnia a 18 września w Stambule. To właśnie w stolicy Turcji szesnaście formacji stoczy ostateczny bój o tytuł mistrza świata w VALORANCIE.