Koniec wspomagania!

Jak celnie stwierdził Riot, korzystanie z takowych aplikacji negatywnie wpływa na zrównoważenie współzawodnictwa w League of Legends. Jeżeli jakaś informacja w grze nie jest widoczna, to najprawdopodobniej taki był zamysł twórców. Niektórzy gracze natomiast postanowili ułatwić sobie rozgrywkę, korzystając z zewnętrznego oprogramowania. Od dziś takie zachowanie będzie karane, a najwyższym możliwym wymiarem kary jest permanentne zablokowanie konta.

Deweloperzy podali cztery przykładowe elementy działania tych aplikacji, które są zabronione:

  • Ujawnienie informacji, która została celowo utajniona (zegary lub czas odnowienia)
  • Działanie w twoim imieniu (w wykonaniu botów lub skryptów)
  • Wyciąganie wniosków za ciebie (przewidywanie pozycji wroga)
  • Zapewnianie graczom dodatkowych informacji (programy typu zoomhack lub globalne powiadomienie o superumiejętnościach)

Deweloperzy odnieśli się też do programów modyfikujących rysunki i wygląd bohaterów. Póki co nie wydali oni jednak żadnej decyzji, jednak zastrzegli, że gracze korzystają z nich na własne ryzyko. Wyjątkiem są aplikacje, które udostępniają za darmo np. skórki istniejące już w grze. Korzystanie z nich jest zabronione i skutkowało będzie banem.

W związku z tym, że ciągle pojawiają się nowe aplikacje wspomagające, od teraz twórcy będą trzymali się jednej reguły: jeśli aplikacja w jakikolwiek sposób wpływa na rozgrywkę, jest ona nie do przyjęcia. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie supportu League of Legends.

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, artykuł na stronie Riot Games błędnie ukazał się jako nowy, Mimo to, wszystkie informacje, które zawarliśmy powyżej, cały czas są aktualne.