Zespół F1KA podejmie wzmocnione Vitality

Wysyp esportowych emocji rozpocznie się o godzinie 13:00, bo to właśnie wtedy na serwerze zameldują się Team Vitality oraz OG. Tym samym w zespole popularnych Pszczół oficjalny debiut zaliczy Lotan "Spinx" Giladi, który jeszcze do niedawna występował w ENCE, będąc największą gwiazdą tej ekipy. Potem jednak TV udało się go skusić i uczynić z niego następcę oddanego do Teamu Falcons Kévina "misuty" Rabiera. Pytanie, czy Izraelczyk będzie w stanie przełożyć dobrą dyspozycję także na nowy zespół? Z pewnością kwestia ta mocno interesuje Macieja "F1KA" Miklasa. Wszak pierwszymi rywalami Spinxa i jego nowej drużyny będą właśnie to Polak i jego koledzy z OG. Koledzy, wśród których również znalazł się nowy nabytek, czyli Abdulkhalik "degster" Gasanov, który zastąpił Mateusza "mantuu" Wilczewskiego.

Kto więc będzie górą? Zdaniem ekspertów rodzimego bukmachera, firmy STS, za faworyta piątkowego boju uchodzić będzie Vitality. Kurs na triumf tej właśnie formacji wynosi 1,60, podczas gdy zwycięstwo OG wyceniono na 2,34. I też trudno się dziwić, bo na papierze to właśnie TV ma mocniejszy skład. Niemniej rywali Pszczół nie można tutaj kategorycznie skreślać, bo wiele zależeć będzie chociażby od formy F1KA. Tę zresztą również możemy spróbować przewidzieć. Jeżeli np. wytypujemy, że Polak zdobędzie co najmniej 16 fragów, a on faktycznie tego dokona, to my pomnożymy nasz wkład dwukrotnie. Tym bardziej więc warto będzie trzymać kciuki, bo przecież Miklas to jedyny rodzimy gracz, jakiego oglądać będziemy w jesiennej fazie grupowej BLAST Premier.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


NIP i Astralis bez zmian

Godzinę później do gry przystąpią dwa zespoły, które akurat latem nikogo nie zmieniły. Tak więc zarówno Ninjas in Pyjamas, jak i Astralis pokażą się nam w składach dokładnie takich samych, jakie wystąpiły na Intel Extreme Masters Cologne 2022. Teoretycznie powinno to promować Duńczyków, bo przecież w Kolonii to oni wypadli lepiej, ale z drugiej strony dopiero co zaliczyli blamaż podczas eliminacji do Majora w Rio. Dość niejednoznacznie wyglądają też przewidywania bukmacherów. Co prawda według tych faworytami są zawodnicy NIP-u, bo kurs na ich wygraną wynosi 1,78, ale z drugiej strony sukces zespołu spod znaku czerwonej gwiazdy wyceniono na 2,04. Różnica jest więc naprawdę niewielka i wydaje się, że to detale przesądzą o tym, kto będzie górą. Jednym z takowych detali może być postawa Ludviga "Brollana" Brolina. Czy Szwedowi uda się przebić barierę 18 ustrzelonych eliminacji? Jeżeli tak, to my będziemy mogli pomnożyć nasz wkład o 1,70.

Najważniejsze informacje o polskim sporcie: https://gotowinasport.sts.pl/

Niemniej oba pojedynki inauguracyjne to będzie dopiero początek, bo dziś każda z drużyn rozegra co najmniej dwa, a w skrajnych przypadkach nawet trzy mecze BO1. Wszystko dlatego, że już w piątek zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A, a my dowiemy się, kto, w jakim miejscu rozpocznie zmagania w ramach fazy play-in. Bo żeby było jasne – teraz nikt nie odpada, ale im lepszy wynik, tym potem krótsza droga w kolejnym etapie rozgrywanych w Kopenhadze zawodów. Zawodów, podczas których, jak zostało wspomniane, oglądać będziemy tylko jednego przedstawiciela polskiego esportu.

Piątkowy harmonogram  BLAST Premier Fall Groups 2022:

19 sierpnia
13:00 Team Vitality vs OG BO1
14:00 Ninjas in Pyjamas vs Astralis BO1
15:30 finał drabinki wygranych grupy A BO1
16:30 1. runda drabinki przegranych grupy A BO1
18:00 finał drabinki przegranych grupy A BO1
19:30 finał grupy A BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany