Astralis zaskakuje, OG rozczarowuje

F1KU i jego koledzy zaczęli zmagania w Kopenhadze od starcia z Teamem Vitality i bez wątpienia nie uchodzili za faworytów. Nikogo więc nie zaskoczyła porażka 11:16 na Duście2. O wiele bardziej problematyczny był fakt, że kilka godzin później międzynarodowy skład musiał również uznać wyższość Astralis. W tym wypadku Duńczycy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i nie mieli większych problemów z przechyleniem szali na swoją stronę. A zatem OG do fazy play-in przystąpi już w pierwszej jej rundzie, co oznacza, że do awansu na turniej finałowy potrzebować będzie aż trzech zwycięstw. W przeciwnym razie zespół naszego rodaka swojej szansy będzie musiał szukać na zawodach Showdown.

Powody do rozczarowania mają również fani Ninjas in Pyjamas. Ich ulubieńcy w pierwszym spotkaniu rozprawili się z Astralis, tak więc NIP miał podstawy, by z optymizmem patrzeć w przyszłość. Problem w tym, że w kolejnych pojedynkach skandynawska piątka uległa Vitality, a następnie przegrała również z... Astralis. Dokładnie tak! Duńczycy odpłacili rywalom pięknym za nadobne i tym samym dostali się do finału grupy A, w którym czekało na nich VIT. Tam bardzo długo to podopieczni francuskiej organizacji rozdawali karty, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Martina "trace'a" Heldta, w których w drugiej połowie na Mirage'u wstąpiły nowe siły. Dzięki nim niespodziewanie odrobili oni wszelkie straty i rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, w której przechylili szalę na swoją stronę.

Komplet wyników grupy A BLAST Premier Fall Groups:

19 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych grupy A

13:00 Team Vitality 16:11 OG Dust2
14:00 Ninjas in Pyjamas 16:10 Astralis Overpass

Finał drabinki wygranych grupy A

15:30 Team Vitality 16:12 Ninjas in Pyjamas Inferno

1. runda drabinki przegranych grupy A

16:30 OG 9:16 Astralis Mirage

Finał drabinki przegranych grupy A

18:00 Ninjas in Pyjamas 9:16 Astralis Ancient

Finał grupy A

19:30 Team Vitality 17:19 Astralis Mirage

Czy NAVI bez s1mple'a sobie poradzi? Jak spisze się nowe G2?

A już dziś do gry wejdą zespoły z grupy B. To oznacza, że po raz pierwszy dane nam będzie zobaczyć w akcji odmienione G2 Esports! Popularni Samuraje podczas przerwy wakacyjnej zapewnili sobie usługi Justina „jks-a” Savage'a oraz Rasmusa „HooXiego” Nielsena, których zadaniem jest zapewnienie zespołowi oczekiwanych wyników. Czy to się uda? Tego dowiemy się już dziś, a pierwszą odpowiedź da nam mecz z Teamem Liquid, który jako zmiennik nadal wspomagać będzie Mareks "YEKINDAR" Gaļinskis. Nieco wcześniej na serwerze zamelduje się Natus Vincere, które w stolicy Danii będzie musiało radzić sobie bez swojej największej gwiazdy, Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. Tego zastępować będzie dokooptowany awaryjne z akademii Daniil „headtr1ck” Valitov, który nie może pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem. Tym bardziej więc na sprawienie niespodzianki liczyć będzie Complexity Gaming, wzmocnione dodatkowo nowym snajperem, Håkonem "hallzerkiem" Fjærlim.

Harmonogram grupy B BLAST Premier Fall Groups:

20 sierpnia
13:00 Natus Vincere vs Complexity Gaming BO1
14:00 G2 Esports vs Team Liquid BO1
15:30 finał drabinki wygranych grupy B BO1
16:30 1. runda drabinki przegranych grupy B BO1
18:00 finał drabinki przegranych grupy B BO1
19:30 finał grupy B BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.