Polacy podbijają Półwysep Iberyjski

Zacznijmy może od Hiszpanii, bo to właśnie tam z naszej perspektywy wydarzył się największy sukces. W finale LVP SuperLigi spotkały się dwie najlepsze drużyny z fazy zasadniczej, Team Heretics oraz Giants. Warto wspomnieć, że od początku lata w pierwszej z tych formacji występuje aż dwóch naszych rodaków, Marcin "iBo" Lebuda oraz Artur "Zwyroo" Trojan.

Podczas pierwszej gry Heretycy zaprezentowali się bardzo dobrze i udało im się zakończyć ją w zaledwie 27 minut. Chwilę później Giants stawiło jednak spory opór, bo druga mapa była już bardzo długa, a do tego wyrównana. Mimo wszystko ponownie zakończyła się wygraną ekipy Polaków. W kolejnym podejściu Giganci przełamali wreszcie złą passę i dosłownie zmiażdżyli swoich przeciwników. To jednak nie wystarczyło, bo w czwartej grze Team Heretics podniósł się z kolan i po jej zakończeniu został nowym mistrzem ligi hiszpańskiej.

Dla Teamu Heretics jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że w przyszłym roku organizacja ma przenieść się do League of Legends European Championship. Jest tak za sprawą slota, którego postanowiło sprzedać Misfits Gaming. Wygrana oznacza też spory progres u zawodników, bo wiosną drużyna zajęła zaledwie ósme miejsce. Czyżby iBo, który dołączył do formacji dopiero na sezon letni, był cudotwórcą?

21 sierpnia

Finał LVP SL

18:00 Team Heretics 3:1 Giants BO5

Jednorożce górą

Wczoraj odbył się również finał regionu DACH. Tutaj o puchar walczyli zawodnicy Unicorns of Love Sexy Edition oraz FC Schalke 04 Esports. W ostatnich tygodniach szczególnie zaskakująca była forma drugiej z tych drużyn, która zakończyła fazę zasadniczą na czwartym miejscu, a przez play-offy przechodziła jak burza, m.in. wygrywając dwa spotkania szybkim 3:0.

Okazało się jednak, że na finał to nie wystarczyło. Tutaj o wiele lepiej zaprezentowało się UOL, tracąc jedynie jedną mapę i finalnie zasiadając na tronie. Warto jednak zauważyć, że obie drużyny poprawiły swoje wyniki z sezonu wiosennego. Wtedy Jednorożce zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu, a Schalke zaledwie na szóstym.

21 sierpnia

Finał PRM 1st Division

15:00 Unicorns of Love Sexy Edition Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol 3:1 FC Schalke 04 Esports BO5

Islandia dominuje na północy

Tego samego dnia rozegrany został także mecz o pierwsze miejsce w Northern League of Legends Championship. W nim zmierzyli się Dusty oraz X7 Esports. Dla tych, którzy uważnie śledzili cały sezon, zwycięstwo pierwszej z tych ekip nie powinno być żadnym zaskoczeniem.

Dusty świetnie radziło sobie już w fazie zasadniczej m.in. zwyciężając w dziesięciu meczach z rzędu. Play-offy w ich wykonaniu były już jednak nieco bardziej stonowane. Najpierw islandzka organizacja pokonała JD|XL 3:2, a wczoraj doprowadziła do takiego samego wyniku w finale. X7 może więc czuć lekki niedosyt, bo brakowało naprawdę niewiele, by obronić tytuł z wiosny.

21 sierpnia

Finał NLC

18:00 Dusty 3:2 X7 Esports BO5

Teraz drużyny zaczynają przygotowania do European Masters 2022 Summer. Faza play-in turnieju startuje już w przyszłym tygodniu, 24 sierpnia.