Rozczarowanie G2, zaskakujące NAVI

Co ciekawe, NAVI zmagania rozpoczęło od niespodziewanej porażki, uznając wyższość Complexity Gaming, w którego barwach debiutował Håkon "hallzerk" Fjærli. W ten sposób wiceliderzy światowego rankingu wyczerpali już limit błędów, ale ostatecznie nie okazało się to aż tak dużym problemem. Wszystko dlatego, że triumfowali oni w trzech kolejnych spotkaniach, ogrywając kolejno nowy skład G2 Esports, wspomniane już Complexity oraz Team Liquid. Dzięki temu to właśnie wspomagana przez Daniila „headtr1cka” Valitova drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie B, co oznacza, że do fazy play-in przystąpi z najlepszym możliwym rozstawieniem. Rozczarowani mogą być za to fani G2. Zespół, który dopiero co ogłosił transfery Justina „jks-a” Savage'a i Rasmusa „HooXiego” Nielsena, zajął ostatnie miejsce, ulegając najpierw Liquid, a potem po wyrównanym boju NAVI.

Komplet wyników grupy B BLAST Premier Fall Groups:

20 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych grupy B

13:00 Natus Vincere 9:16 Complexity Gaming Overpass
14:00 G2 Esports 12:16 Team Liquid Mirage

Finał drabinki wygranych grupy B

15:30 Complexity Gaming 14:16 Team Liquid Vertigo

1. runda drabinki przegranych grupy B

16:30 Natus Vincere 16:14 G2 Esports Mirage

Finał drabinki przegranych grupy B

18:00 Complexity Gaming 3:16 Natus Vincere Overpass

Finał grupy B

19:30 Team Liquid 4:16 Natus Vincere Dust2

Czas na mistrzów świata

Dziś do gry przystąpią mistrzowie świata z FaZe Clanu, zaś ich pierwszym rywalem będą Evil Geniuses. EG w trakcie przerwy wakacyjnej znacznie przemodelowało swój skład, dołączając do wyjściowej piątki Sanjara "neaLaNa" İshakova i Jadana "HexTa" Postmę. Niemniej na tym roszady się nie kończą, bo do Kopenhagi nie mógł przybyć Timothy "autimatic" Ta, którego zastępować będzie William "RUSH" Wierzba. Nieco później w akcji zobaczymy również Duńczyków z Heroic. Ci z kolei mierzyć się będą z Niemcami z BIG. Co ciekawe, barw berlińskiej formacji bronić będzie Nils "k1to" Gruhne, który powrócił do głównej drużyny po pięciu miesiącach spędzonych w akademii.

Harmonogram grupy C BLAST Premier Fall Groups:

21 sierpnia
13:00 FaZe Clan vs Evil Geniuses BO1
14:00 Heroic vs BIG BO1
15:30 finał drabinki wygranych grupy C BO1
16:30 1. runda drabinki przegranych grupy C BO1
18:00 finał drabinki przegranych grupy C BO1
19:30 finał grupy C BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.