Zespół F1KA lepszy od mistrzów świata

W piątek F1KU i spółka zaskoczyli po raz kolejny, tym razem pozostawiając w pokonanym polu mistrzów świata z FaZe Clanu. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebne były aż trzy mapy, w których trakcie raz jedni, a raz drudzy przejmowali palmę pierwszeństwa. Ale ostatnie słowo należało do OG, które na decydującym Inferno przypieczętowało swoje zwycięstwo w stosunku 16:11. Dopiero po trzech potyczkach ręce w geście zwycięstwa mogli wznieść reprezentanci Teamu Vitality. Im z kolei udało się rozprawić z odświeżonym składem G2 Esports, do czego ogromnie przyczynił się nowy nabytek popularnych Pszczół, Lotan "Spinx" Giladi. Z kolei rezultatem 2:0 zakończył się mecz pomiędzy Teamem Liquid a Ninjas in Pyjamas. Górą byli przedstawiciele Ameryki Północnej, chociaż za każdym razem NIP mocno na nich naciskał i dopiero na ostatniej prostej uznawał ich wyższość.

Komplet piątkowych wyników BLAST Premier Fall Groups:

26 sierpnia

2. runda play-inów

13:00 Faze Clan 1:2 OG Ancient 10:16
Mirage 16:9
Inferno 11:16
16:30 Team Liquid 2:0 Ninjas in Pyjamas Overpass 16:13
Mirage 19:17
20:00 Team Vitality 2:1 G2 Esports Vertigo 16:4
Nuke 5:16
Inferno 16:6

OG zagra z gospodarzami

Już dziś trzecia runda fazy play-in. Podczas niej czekają nas mecze szczególnie istotne, bo ich zwycięzcy zagwarantują sobie awans na jesienne finały BLAST Premier. W akcji zobaczymy triumfatorów grupowych zmagań, wśród których znalazły się m.in. Heroic oraz Natus Vincere. Przed Duńczykami potyczka z Teamem Liquid, zaś formacja z Europy Wschodniej będzie musiała zmierzyć się z Teamem Vitality. Nas jednak najbardziej interesować będzie to, co wydarzy się po godzinie 13:00. To właśnie wtedy na serwerze po raz kolejny pojawi się OG z F1KIEM w składzie. Tym razem zespół naszego rodaka zagra z reprezentantami gospodarzy z Astralis, którzy przeżywają ostatnio ciężkie chwile i z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, by osiągnąć swój cel i awansować.

Sobotni harmonogram BLAST Premier Fall Groups 2022:

27 sierpnia

3. runda play-inów

13:00 Astralis vs OG BO3
16:30 Heroic vs Team Liquid BO3
20:00 Natus Vincere vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.