BLAST od dawna czeka na Majora

Niewykluczone zresztą, że modły wielu członków społeczności zostaną wysłuchane. Jak twierdzi bowiem Luís Mira z serwisu Dexerto, za organizację kolejnej imprezy o randze Majora miałby odpowiadać BLAST! Nie ma co ukrywać – w mediach społecznościowych już od dawna przewijały się opinie, które chwaliły duńskich włodarzy za jakość zawodów spod szyldu BLAST Premier. Wobec tego wydawało się tylko kwestią czasu, aż te miłe słowa dotrą do właściwych uszu i przekonają przedstawicieli Valve do dania szansy zupełnie nowej marce. Warto wszak pamiętać, że BLAST nigdy dotąd nie organizował jeszcze aż tak znaczącego turnieju, który w ostatnich latach padał łupem głównie ESL oraz PGL.

Mistrzostwa w CS:GO w końcu we Francji?

Co znaczące, medialne doniesienia nie ograniczyły się wyłącznie do kwestii nazwy odpowiedzialnej za Majora firmy, gdyż nieoficjalnie poznaliśmy także kraj, który miałby gościć najlepszych graczy CS:GO na świecie. Co istotne, mistrzostwa po krótkim pobycie w Ameryce Południowej miałyby powrócić do Europy, a pierwszego w swojej historii turnieju tej rangi miałaby się wreszcie doczekać Francja, a konkretniej jej stolica, Paryż. Dla wielu może być to szokujące, że nigdy dotąd kraj nad Sekwaną nie hostował Majora, bo przecież mówimy tutaj o miejscu, w którym Counter-Strike jest niezwykle popularny i z którego wywodzi się wiele dawnych oraz obecnych gwiazd całej sceny.

Turniej, który być może będzie nazywać się BLAST Major Paris 2023, miałby odbyć się między 8 a 21 maja. Czy faktycznie tak się stanie? Na ten moment jeszcze nie wiadomo, a przedstawiciele BLASTA nie zdecydowali się skomentować informacji Dexerto. Niemniej kto wie – być może samo Valve uchyli rąbka tajemnicy już przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami IEM Rio 2022?