Nowy system promocyjny

Warto jednak zacząć od kilku słów o nowym systemie tego turnieju, bo do tej pory jedna zaledwie seria przesądzała o tym, czy jakaś drużyna awansuje do Ultraligi. Obecnie zaś zmagania toczą się w myśl zasad podwójnej eliminacji. Drużyny najpierw grają ze sobą inauguracyjne mecze – przegrany spada do dolnej drabinki, gdzie zmierzy się w drugą ekipą, która wcześniej poniosła porażkę. Triumfator tego starcia awansuje do finału drabinki przegranych, gdzie czekać będzie na niego formacja, która poniosła klęskę w finale górnej drabinki. Do Ultraligi ostatecznie dostaną zwycięzcy obu bracketów.

K&F walczy o utrzymanie

Komil & Friends zaliczyli wiosną najlepszy wynik podczas swojej ultraligowej przygody, ale utrata zawodników na rzecz Illuminar Gaming poskutkowało jednak całkowitą przebudową przed sezonem letnim. Ten ostatecznie zakończył się fatalnie, bo drużyna została pozbawiona własnej tożsamości. Nie pomogła nawet zmiana leśnika w trakcie trwania rozgrywek. Aktualnie największym atutem K&F jest Mateusz "Jaqen" Góral, który słynie ze swojej agresywnej gry na linii. Dodatkowo jego Fiora oraz Olaf są ikonami samymi w sobie jeśli chodzi o polską scenę. Tak więc jego koledzy powinni grać wokół jego silnych stron, jeśli chcą obronić swoje miejsce w elicie. Tym bardziej że przegrana oznaczać będzie wyczerpanie limitu błędów.

Niespodziewany występ Piratów

Rywalem K&F będzie piratesports, któremu sprzyja szczęście, bo jeszcze kilka dni temu wydawało się, że o awans zawalczą Internaziomale. Zespół ten postanowił jednak wycofać się z turnieju promocyjnego i w teorii jego miejsce powinno przypaść w udziale Method2Madness. Problem w tym, że ta formacja zaraz po play-offach drugiej Ultraligi sprzedała swojego slota. Trzeci w kolejce byli właśnie Piraci, którzy już wyrazili gotowość do gry. Największą gwiazdą zespołu jest Jakub "Acorderr" Rożek, który ma za sobą świetną wiosnę. Tak czy inaczej, piratesports zdecydowanie nie będzie dziś faworytem. Zresztą ekipa ta wydaje się być skazana na pożarcie przez innych uczestników zawodów.

Poniedziałkowy harmonogram turnieju promocyjnego Ultraligi:

12 Września
17:00 Komil & Friends vs piratesports logo piratesports BO5

Wszystkie mecze turnieju promocyjnego obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Ostatecznie awans do kolejnego sezonu Ultraligi zapewnią sobie dwie z czterech drużyn.