"Zostaliśmy zdeklasowani jako drużyna"

Jak zwykle bywa w serii rozmów Caps Recaps, atmosfera była dość luźna. Mimo to widać było, że nasz rodak nie jest zadowolony z wyniku i to też jasno wynikało z jego późniejszych wypowiedzi. – Nie mam za dużo do dodania. Grałem bardzo źle i wydaje mi się, że zostaliśmy zdeklasowani jako drużyna. Zdecydowanie nie była to najlepsza seria w naszych życiach – powiedział polski leśnik swojemu pracodawcy.

Carlos zadał pytanie, które prawdopodobnie trapiło wielu fanów G2. Przed rozpoczęciem serii wielu ekspertów wskazywało Samurajów jako faworytów spotkania. A więc czy to Rogue zagrało lepiej niż się spodziewano, czy też Jankos i spółka mieli słabszy dzień? – Myślę, że w pierwszej grze wyszło ich przygotowanie. Od drugiej mapy graliśmy już koszmarnie. Druga gra była w naszych rękach. Jeśli byłoby 1:1, ta seria mogłaby się skończyć zupełnie inaczej, ale grali lepiej. Robiliśmy mnóstwo błędów, byliśmy często wyłapywani. Zagrali lepiej od nas, ale równocześnie my graliśmy źle – podsumował zawodnik G2.

G2 już dzisiaj myśli o Worlds 2022

Ale na tych dołujących akcentach rozmowa się nie skończyła. Były też pozytywy, bo jak zaznaczył ocelote, tym razem G2 Esports udało się zakwalifikować na mistrzostwa świata. Rok temu Samuraje zaliczyli słaby sezon, nie kwalifikując się pierwszy raz od momentu powstania organizacji. Jankos stwierdził, że nadchodzący turniej będzie teraz priorytetem dla całego zespołu. – Worldsy są zawsze najważniejsze. Jeśli je wygramy, przegrana w letnim splicie nie będzie miała znaczenia. Oczywiście zaczynamy myśleć o mistrzostwach świata już od poniedziałku. Dzisiaj trochę odpoczniemy i będziemy smutni. Od jutra zaczynamy już trenować przed Worldsami. To wszystko, co ma znaczenie. Bycie najlepszym w Europie jest ważne, ale najbardziej istotne jest to, jak dobry jesteś przeciwko drużynom z całego globu. Możemy się jeszcze dużo nauczyć i być lepszym zespołem – dodał leśnik.

Wczoraj zostały wylosowane grupy mistrzostw świata, a Samurajom przypadło zmierzyć się z DWG KIA i JD Gaming. 2022 World Championship odbędzie się między 29 września a 5 listopada. Pierwsza faza zawodów rozegrana zostanie w Meksyku, podczas gdy pozostałe będą mieć miejsce w Stanach Zjednoczonych. W łącznej puli nagród znalazło się 2,225 miliona dolarów, o które rywalizować będą w sumie 24 formacje.