Przede wszystkim teraz w każdym z regionów w rozgrywkach rywalizować będzie po 30 zespołów. 22 z nich to drużyny, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie od twórców, natomiast o pozostałe sloty może walczyć każdy z graczy w nadchodzących otwartych kwalifikacjach.

Roczny cykl ALGS

Rozgrywki pierwszego rzędu, czyli Pro League, podzielone zostaną na trzy etapy: split zimowy, split wiosenny oraz mistrzostwa. W ramach pierwszych dwóch z nich gracze będą rywalizowali w swoich regionach, najpierw w fazie zasadniczej online, a następnie w play-offach offline. Na mistrzostwa, również rozgrywane offline, zakwalifikuje się 40 drużyn z całego świata, które będą walczyły w dwóch fazach: grupowej oraz finałowej. Pula nagród turnieju, którego celem będzie wyłonienie mistrza świata, równa jest 2 miliony dolarów.

[caption id="attachment_330953" align="aligncenter" width="1120"] fot. Electronic Arts[/caption]

Zarówno zimną, jak i wiosną będziemy mogli też oglądać rozgrywki drugiego szczebla, czyli Trasę Pretendenta. W jej przypadku również doczekaliśmy się kilku zmian. Jej zwycięzcy otrzymają teraz bezpośredni awans do kwalifikacji 2. splitu Pro League lub kwalifikacji ostatniej szansy. Tutaj wszystkie mecze rozgrywane będą online.

Szczegóły na temat trzeciego roku Apex Legends Global Series znaleźć można na stronie EA.