Czułem, że nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego. Odcisnąłem swoje piętno na popkulturze na tak wiele sposobów, a teraz nadszedł czas, aby zająć się światem gier. Będę najwybitniejszym szefem League of Legends wszech czasów. Ponadto stworzę najlepszy hymn Worldsów w historii i zorganizuje największy, najfajniejszy, najseksowniejszy event w historii wszystkich Worldsów! – powiedział Lil Nas X. – STAR WALKIN jest jedyną piosenką, której od teraz każdy powinien słuchać. Swag fr!

Lil Nas X jako świeżo upieczony boss rozpocznie Worlds z przytupem, otwierając turniej wyczekiwanym jak co roku hymnem STAR WALKIN – w tym roku wykonywanym przez samego Lil Nas X. Premiera odbędzie się 23 września tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Mexico City 29 września. Następnie Lil Nas X i Riot Games wydadzą pierwszą w swoim rodzaju, wspólnie zaprojektowaną, prestiżową skórkę (Prestige skin) dla nowego czempiona League, K'Sante, Dumy Nazumah.

Lil Nas X to najbardziej elektryzujące nazwisko w muzyce, więc kiedy pojawił się w naszej siedzibie i powiedział nam, że chce zostać szefem Ligi i dołączyć do nas podczas Worldsów, oczywiście się zgodziliśmy – powiedziała Naz Aletaha, Global Head of League Esports w Riot Games. – Zafascynowała nas jego wizja, pasja i niepowtarzalny styl – nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co wniesie na scenę Worlds w San Francisco w listopadzie tego roku.

Zaprojektowana we współpracy z artystą skórka Prestige Empyrean K'Sante zostanie wydana 3 listopada na całym świecie i będzie można ją odblokować do 14 listopada. Skórka w grze nie będzie dostępna w formie bezpośredniego zakupu, ale będzie można ją zdobyć poprzez grę w League of Legends lub Teamfight Tactics podczas wydarzenia (gracze będą musieli zebrać 2 000 tokenów Worlds 2022).

Worlds jest szczytowym etapem rywalizacji w esporcie League of Legends, w którym najlepsze drużyny z 11 różnych regionów walczą o tytuł mistrza świata. Dwadzieścia cztery ekipy biorą udział w turnieju, aby wyłonić jeden zespół jako ten najlepszy na świecie. Z roku na rok Worlds bije kolejne rekordy oglądalności, a mecz finałowy w 2021 roku zanotował średnią minutową widownię (AMA) na poziomie ponad 30 milionów widzów i ponad 73 miliony równoczesnych widzów.

Źródło: informacja prasowa