Dusty stawiło niespodziewany opór

Zacznijmy jednak od wczorajszych wydarzeń, bo nikt nie spodziewał się, że piątkowa seria będzie trwała aż pięć pełnych map. Dla graczy LDLC OL to dosyć martwiący sygnał, bo prawie przegrali z jedną z najsłabszych formacji, która jeszcze była w grze. Praktycznie każda gra była jednostronnym starciem. Jednak finalnie francuska ekipa zdołała wygrać całe spotkanie. Jej przeciwnika poznamy dopiero jutro, jednak już teraz Lisy czują zimny oddech na swoich plecach. Dusty natomiast może być niezwykle zadowolone ze swojej formy. Szczególnie Linas "Lyncas" Nauncikas pokazał się wyśmienicie jako leśnik. Zdecydowanie na zawodników tego składu będziemy patrzeć w 2023 oku pod kątem angażu w lepszych drużyn.

Piątkowe wyniki European Masters:

16 września
17:00 LDLC OL 3:2 Dusty BO5

Francuskie starcie tytanów

A już dziś derby francuskiej ligi, czyli Vitality.Bee kontra Team BDS Academy. Szczególnie dla polskich kibiców może to być intrygujące starcie, bo po przeciwnych stronach barykady staną Robert "Erdote" Nowak oraz Jakub "Jactroll" Skurzyński. Zespół tego drugiego ma jednak pewien problem, który od właściwie początku roku nawraca. I to nawet wtedy, gdy wydaje się, że udało się go już wyeliminować. Chodzi o podejmowanie niewłaściwych walk oraz nierozważną, agresywną grę. Niejednokrotnie widzieliśmy, jak dolna aleja była karcona za zbytnie wysuwanie się na linii. Także Duncan "Skeanz" Marquet potrafi zagrać genialny początek, chociaż niejednokrotnie podejmuje decyzję, które gdy nie wychodzą, odbijają się czkawką. Przez to styl Vitality.Bee jest naprawdę krwawy i niejednokrotnie kończy się oddawaniem całych map.

Z kolei Formacja Erdote chce osiągnąć cel, który nie udał jej się podczas poprzedniej edycji European Masters. Skład złożony z aż czterech zawodników, którzy w przeciągu roku gościli w LEC, ma pewne ambicje, których zwyczajnie nie można podważyć. Dodatkowo każdy z tych graczy zrehabilitował się podczas gry we francuskich rozgrywkach. Adam "Adam" Maanane nadal chce za wszelką cenę dominować linię, jednak tym razem nabrał odrobinkę pokory. Juš "Crownie" Marušič wybitnie prezentuje się przy wsparciu Nowaka, wraz z którym mają odpowiednią synergię. BDS Academy jest niezwykle agresywne oraz zachłanne dzięki tym dwóm silnym punktom na mapie. Często też w 15 minucie rozgrywki potrafi być średnio 2800 sztuk złota do przodu względem swojego przeciwnika.

Jaki będzie więc końcowy rezultat? Wynik 3:2 wydaje się tutaj bardzo prawdopodobny, ale też w teorii nieco więcej argumentów oraz skuteczności ma po swojej stronie akademia Teamu BDS.

Sobotni harmonogram European Masters:

17 Września
17:00 Team BDS Academy Team BDS vs Team Vitality Vitality.Bee BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: