Erdote dominuje nad Jactrollem

Wczoraj jednak odbył się mecz Teamu BDS Academy z Vitality.Bee, w którym Robert "Erdote" Nowak zmierzył się z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim. Ostatecznie to właśnie formacja Erdote wygrała całą serię wynikiem 3:0. Pszczoły popełniały masę błędów i miały zwyczajnie gorszy wczesny etap rozgrywki. Za każdym razem środek mapy oraz dolna alejka były kontrolowane przez zawodników akademii BDS. Steven "Reeker" Chen mechanicznie zagrał świetną serię, a jego wyłapanie przeciwników za pomocą błyskawicznej kombinacji umiejętności Azira było imponujące. Ciekawostką jest, że aż ośmiu graczy w tym starciu miało okazję grać wcześnie w LEC. Tak czy inaczej, już 22 września zobaczymy kolejny polsko-polski pojedynek. Team BDS Academy zmierzy się z GameWard, gdzie grają Dawid "Melonik" Ślęczka oraz Paweł "Czekolad" Szczepanik.

Piątkowe wyniki European Masters:

17 września
17:00 Team BDS Academy Team BDS 3:0 Team Vitality Vitality.Bee BO5

Nadzieje na przerwanie francuskiej dominacji

A jeżeli chodzi o dzisiejszy pojedynek, to związana jest z nim ciekawa sprawa. Otóż europejska scena chce zobaczyć drużynę, która przerwie passę zwycięstw Francji na EU Masters. Team Heretics oraz Unicorns of Love SE są kandydatami do osiągnięcia tego celu, tym bardziej że od samego startu turnieju to właśnie te ekipy były wskazywane jako główni kandydaci do ewentualnego poskromienia LFL.

Heretics to idealny przykład, jak zmiana trenera oraz jednego zawodnika potrafi wpłynąć na oblicze drużyny. Wiosną ta formacja zajęła 7. miejsce w lidze hiszpańskiej, jednak latem postanowiła wykupić Marcina "iBo" Lebudę z... UOL. Nowym trenerem został z kolei Fayan "Gevous" Pertijs. Od samego początku największym atutem tej ekipy było macro, które jest solidne. Heretycy są poukładani, jednak nie należą do zespołów przeprowadzających błyskawiczną egzekucję rywala.

Warto jednak przyjrzeć się zawodnikom oraz sztabowi, wszak oprócz iBo w tej drużynie znajdziemy jeszcze dwa polskie akcenty. Artur "Zwyroo" Trojan po wielu latach przerwał passę wiązania się z nieodpowiednimi organizacjami i zaprezentował się solidnie w Hiszpanii. Dodatkowo na pozycji analityka znajduje się Julia "aceum" Nowak. Z kolei największą gwiazdą zespołu jest Jakob "Jackspektra" Kepple – niekwestionowanie jeden z najlepszych strzelców na tym turnieju. Być może można by go nawet zaliczyć pod tym względem do topowej trójki.

Jednorożce stworzyły tytana

Mierzy się jednak z duetem, który na ten moment jest prawdopodobnie najleoszym w Europie. Jednorożce stworzyły prawdziwego potwora. Po oddaniu iBo Unicorns of Love musiało szukać zastępstwa, ale przy tym od razu planowało zmianę dolnej alei. Ściągnięcie Kima "Winsome'a" Dong-keona było strzałem w dziesiątkę, bo były zawodnik Cloud9 z miejsca stał się jednym z najlepszych supportów w Europie. Jednak początkowo grał z Jonem "Reptile" Fritzem, który nie potrafił dostosować się do swojego towarzysza.

Na swoje szczęście UOL miało na ławce pewnego zawodnika, który miał grać w rosyjskiej dywizji, ale przez rosyjską agresję na Ukrainę przez rozgrywki w regionie CIS zostały zawieszone. Artjoms "Shiganari" Pervušins, bo o nim tu mowa, czekał na okazję, by zabłysnąć, od 2019 roku. Grał zarówno w topowych drużynach rosyjskich jak i tureckich. Poszedł grać do Rosji, by w końcu pokazać się na MSI i mistrzostwach świata, gdyż jest niesamowicie uzdolniony mechanicznie. Na 26 rozegranych gier wygrał w tym sezonie aż 24. Ważnym graczem tej formacji jest również mający za sobą przeszłość w LPL-u Lee "Ruby" Sol-min, przez wielu nazywany najlepszym midem w Europie.

Jednorożce grają niezwykle skutecznie. Bazują na wykreowaniu przewagi na środkowej oraz dolnej alei. Góra jest natomiast pozostawiana sama sobie. Ten element widzieliśmy również wiosną. Jeśli Heretics będą potrafili zagrać wokół silnych stron swojego przeciwnika, to ta seria może być przepiękną batalią, chociaż to UOL wydaje się delikatnym faworytem. To będzie wprost idealny test dla Zwyroo, który będzie chciał udowodnić, że jest w stanie mierzyć się z najlepszymi graczami spoza LEC.

Niedzielny harmonogram European Masters:

18 Września
17:00 Unicorns of Love SE Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs Team Heretics BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: