Kogo zobaczymy w VCT 2023?

Zacznijmy od europejskiej sceny. Tutaj zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, swoje miejsce utrzymały takie ekipy jak Fnatic, BBL Esports, NAVI oraz Team Liquid. To oznacza, że na najwyższym szczeblu rywalizacji zobaczymy kilka nowych formacji. Do stawki dołączą aż trzy hiszpańskie ekipy, a są to Giants Gaming, KOI oraz Team Heretics. Dwie nowe drużyny w VCT EMEA pochodzą natomiast z Francji i obie mają za sobą rzesze fanów. Mowa tutaj oczywiście o Karmine Corp oraz Teamie Vitality. Ostatnią ekipą, która zapewniła sobie miejsce w rozgrywkach na szczycie EMEA, jest pochodzące z Turcji FUT Esports.

Idziemy na zachód, gdzie połączone zostały obie Ameryki. I tutaj doszło do małej kontrowersji, ponieważ wiele osób uważało, że Ameryce Północnej należy się sześć miejsc. Ostatnie zwycięstwo LOUD udowodniło jednak, że region południowy też jest w stanie przyciągnąć fanów i wykręcić świetne wyniki sportowe. Stanęło więc na tym, że NA reprezentować będą 100 Thieves, Cloud9, Evil Geniuses, NRG oraz Sentinels. Kontynent Południowy będzie natomiast miał swoich reprezentantów w barwach FURII, KRU Esports, Leviatana, LOUD oraz MIBR-u.

A co nowego w Azji i na Pacyfiku? Gen.G oraz T1 przeniosły się z Ameryki do właśnie tego regionu. Oprócz tego zobaczymy japońskie DetonatioN Gaming, indyjskie Global Esports, indonezyjskie Rex Regum Qeon oraz filipińskie Talon Esports. Nie zabraknie też ekip, które już dobrze znamy z ich występów na światowej scenie. To tyczy się Teamu Secret, ZETY DIVISION, Paper Rex oraz DRX.

Pełna lista organizacji partnerskich VCT:


EMEA
BBL Esports Fnatic FUT Esports Giants
Team Heretics Karmine Corp KOI Team Liquid
Team Vitality
Natus Vincere Team Vitality

Ameryki
100 Thieves Cloud9 Evil Geniuses FURIA Esports
KRÜ Esports Leviatán LOUD MIBR
NRG Sentinels

Pacyfik
DetonatioN Gaming DRX Gen.G Esports Global Esports
Paper Rex Rex Regum Qeon Team Secret T1
Talon Esports ZETA DIVISION

Kryteria wyboru organizacji

Jak Riot Games argumentuje swój wybór? – W tym roku rozpoczęliśmy proces surowej selekcji, aby wybrać uczestników każdej z ligi. Wybraliśmy już 30 drużyn, które naszym zdaniem będą odpowiednimi partnerami i pomogą nam rozpocząć nową erę tego esportu oraz zapewnią wspaniałe emocje dla fanów na całym świecie. Rywalizacja o awans do tego grona była niezwykle zacięta. Jest nam bardzo miło z powodu waszego zainteresowania oraz ogromnej liczby otrzymanych zgłoszeń. Selekcja trwała kilka miesięcy. Ten proces uwzględnił pisemne zgłoszenia, dogłębne wywiady oraz przeglądy finansowe – czytamy w ogłoszeniu.

Czego natomiast firma szukała w kandydatach na partnerów VCT 2023? Okazuje się, że najważniejsze były trzy kryteria:

  1. Organizacje, które podzielają wartości Riotu, aby zawsze stawiać fanów na pierwszym miejscu, budują zróżnicowaną społeczność i są zaangażowane we wspieranie profesjonalistów;
  2. Organizacje, które stworzyły silną więź z fanami poprzez angażujące treści, atrakcyjną markę i ekscytujące składy;
  3. Organizacje, które budują się długoterminowo, z naciskiem na zrównoważony rozwój.