STS
pAura, SuperMassive Blaze, VCT Berlin
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Kolejna dawka plotek. Franczyza VALORANTA z trzema hiszpańskimi ekipami?

Wczoraj dowiedzieliśmy się o rzekomych sześciu ekipach, które w przyszłym roku mielibyśmy zobaczyć w najwyższej europejskiej lidze VALORANTA. Lista ta szybko się zapełnia za sprawą licznych przecieków, o których informuje m.in. portal Blix. Do wczorajszej szóstki dołączyły bowiem trzy organizacje, które prawdopodobnie wejdą do franczyzy na Starym Kontynencie.

Trzy hiszpańskie formacje?

Siódma organizacja, która miałaby dołączyć do VCT EMEA, posiada aż dwa polskie akcenty. Team Heretics ma bowiem w swoim składzie Grzegorza „GRUBINHO” Ryczko oraz Sebastiana „snikka” Kamińskiego. Mało tego – hiszpańska formacja zdołała do siebie przyciągnąć takie osobistości jak Wassim „keloqz” Cista czy też Melih „pAura” Karaduran! Heretycy w minionym VRL-u zajęli jednak dopiero ósmą lokatę, więc jak na razie poziom sportowy nie zachwyca. Niedawne zakontraktowanie tureckiej gwiazdy z pewnością ma związek z możliwym wejściem do franczyzy.

A propos tureckich gwiazd, oprócz wspomnianych marek portal Blix podał też BBL Esports. Organizacja ta rywalizuje w VCT od dwóch lat i zbudowała sobie całkiem sporą rzeszę fanów. Na początku VALORANTA była ona całkiem potężna i zdolna rywalizować z najlepszymi. W swoim regionie była jednym z niekwestionowanych hegemonów. W tym roku nie szło jej jednak najlepiej i przerastało ją dotarcie do najlepszej szóstki etapu Challengers. Niemniej jest to bardzo rozpoznawalne logo na scenie i z pewnością wielu się ucieszy, jeśli zobaczymy je także w następnych latach.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się także o możliwości rywalizacji trzech hiszpańskich ekip w VCT EMEA. Trzecią siłą miałoby być Giants Gaming, które w przeszłości było w stanie kompletować bardzo kompetytywne składy. W 2021 roku formacja ta sięgnęła najlepszej szóstki etapu Challengers i była bardzo blisko dostania się na Champions. W tym roku rywalizowała w hiszpańskim VRL-u, gdzie dotarła do półfinału w obydwu edycjach.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IEM Katowice IEM Cologne 2023

IEM Katowice 2023 oficjalnie zapowiedziany! Wiemy, kiedy ruszy sprzedaż biletów

Katowice znowu będą gościć najlepszych esportowców! Ale zacznijmy właśnie od zmagań CS:GO, które Katowice po raz 11. gościć będą w ikonicznym już Spo...