Trzy hiszpańskie formacje?

Siódma organizacja, która miałaby dołączyć do VCT EMEA, posiada aż dwa polskie akcenty. Team Heretics ma bowiem w swoim składzie Grzegorza "GRUBINHO" Ryczko oraz Sebastiana "snikka" Kamińskiego. Mało tego – hiszpańska formacja zdołała do siebie przyciągnąć takie osobistości jak Wassim "keloqz" Cista czy też Melih "pAura" Karaduran! Heretycy w minionym VRL-u zajęli jednak dopiero ósmą lokatę, więc jak na razie poziom sportowy nie zachwyca. Niedawne zakontraktowanie tureckiej gwiazdy z pewnością ma związek z możliwym wejściem do franczyzy.

A propos tureckich gwiazd, oprócz wspomnianych marek portal Blix podał też BBL Esports. Organizacja ta rywalizuje w VCT od dwóch lat i zbudowała sobie całkiem sporą rzeszę fanów. Na początku VALORANTA była ona całkiem potężna i zdolna rywalizować z najlepszymi. W swoim regionie była jednym z niekwestionowanych hegemonów. W tym roku nie szło jej jednak najlepiej i przerastało ją dotarcie do najlepszej szóstki etapu Challengers. Niemniej jest to bardzo rozpoznawalne logo na scenie i z pewnością wielu się ucieszy, jeśli zobaczymy je także w następnych latach.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się także o możliwości rywalizacji trzech hiszpańskich ekip w VCT EMEA. Trzecią siłą miałoby być Giants Gaming, które w przeszłości było w stanie kompletować bardzo kompetytywne składy. W 2021 roku formacja ta sięgnęła najlepszej szóstki etapu Challengers i była bardzo blisko dostania się na Champions. W tym roku rywalizowała w hiszpańskim VRL-u, gdzie dotarła do półfinału w obydwu edycjach.