Pierwszy dzień na mistrzostwach świata

Już 29 września rozpoczną się starcia o miejsce w fazie grupowej Worlds. I w pierwszej kolejności to Isurus zmierzy się z MAD Lions! Ale to wcale nie będzie koniec zmagań Europejczyków, ponieważ w nocy z czwartku na piątek odbędzie się osiem meczów, a w aż czterech będziemy mogli kibicować reprezentantom League of Legends European Championship. Już w drugim pojedynku zobaczymy Fnatic, które podejmie Evil Geniuses z Kacprem "Inspiredem" Słomą na pokładzie! Będzie to bez wątpienia jedno z najciekawszych spotkań tego dnia ze względu na rywalizację obu regionów.

Worlds 2022

Następnie brazylijskie LOUD zagra z Beyond Gaming. Zaraz potem na serwerze znowu pojawią się MAD Lions, którzy tym razem zmierzą się z İstanbul Wildcats. Europejczycy będą tutaj raczej faworytami, podobnie jak w piątej grze, gdzie Fnatic stanie do boju z Chiefs Esports Club. DetonatioN FocusMe w swojej pierwszej batalii zagra przeciwko LOUD. Później czekają nas pojedynek Saigon Buffalo z İstanbul Wildcats i gwóźdź programu, czyli starcie DRX z Royal Never Give Up. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że to może być kluczowa walka o pierwszą lokatę w grupie B.

Harmonogram wszystkich spotkań pierwszego dnia Worlds 2022:

29 września
22:00 Isurus vs MAD Lions BO1
23:00 Fnatic vs Evil Geniuses BO1
30 września
00:00 LOUD vs Beyond Gaming BO1
01:00 MAD Lions vs İstanbul Wildcats BO1
02:00 Fnatic vs Chiefs Esports Club BO1
03:00 DetonatioN Gaming vs LOUD BO1
04:00 Saigon Buffalo vs İstanbul Wildcats BO1
05:00 DRX vs Royal Never Give Up BO1

2022 World Championship odbędzie się między 29 września a 5 listopada. Pierwsza faza zawodów rozegrana zostanie w Meksyku, podczas gdy pozostałe będą mieć miejsce w Stanach Zjednoczonych. W łącznej puli nagród znalazło się 2,225 miliona dolarów, o które rywalizować będą w sumie 24 formacje. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.