devils.one
devils.one 1:3 Grypciocraft Grypciocraft

Grypciocraft górą w emocjonującym starciu

Przez cały czas trwania serii byliśmy świadkami naprawdę wielu zwrotów akcji. Mimo że pierwsza gra była wyrównana i powędrowała na konto Grypciocraftu, to kolejne były jednostronnymi dominacjami. Najpierw od devils.one, potem od Kanny i spółki. Trzeba przyznać, że Diabły miały swoje momenty w tych grach, natomiast jako całokształt Grypciocraft zaprezentował się znacznie lepiej. Chociażby pierwszy draft od Piotra "Inci" Leszczyńskiego był bardzo dziwny, gdyż nie zawarł on żadnego stabilnego źródła magicznych obrażeń w swojej kompozycji. Z tego powodu, gdy postaci przeciwnika zdołały zbudować trochę pancerza, gra była nie do wygrania.

Czwarta rozgrywka również była powolną dominacją ze strony wicemistrzów drugiej Ultraligi. Pierwszych piętnaście minut, mimo że bez zabójstw, przebiegło pod ich kontrolą. Dzięki temu zbudowali sobie oni przewagę dwóch smoków i trzech tysięcy sztuk złota. Walki drużynowe również zakończyły się triumfami Grypciocraftu, co z minuty na minutę zbliżało tę ekipę do upragnionego awansu. Dokończenie przeciwników nie zajęło ekipie Kanny długo, bo już w 31. minucie po pokonaniu Nashora i zainkasowaniu Duszy zniszczyła ona przeciwny Nexus.

Co dalej z devils.one?

Pomimo że devils.one w swojej historii miało wiele wzlotów i upadków, to ostatnimi czasy zasłynęło jako organizacja, która ma zamiar w projekt kontynuować. Krążyły plotki, jakoby w przyszłoroczny skład miała zostać zainwestowana większa pula pieniężna. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie trzy splity kończyły się dla nich absolutnymi porażkami. Od czasu składu z sezonu 5. Ultraligi z Dominikiem "Zamulkiem" Bielą i Jakubem "manym" Tylmanem (wówczas znanym jeszcze pod pseudonimem "Kralzre"), ekipa ta ani razu nie znalazła się w fazie pucharowej. Zapewne włodarze tej organizacji nie mogli być zadowoleni z ostatnich wyników, ale czy oznacza to koniec LoL-a w devils.one? Na to pytanie odpowiedź poznamy prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

W tym momencie start w dziewiątym sezonie Ultraligi ma zapewnionych dziesięć formacji. Pamiętajmy jednak, że wiele może się jeszcze zmienić, gdyż prawdopodobnie już zaczęły się negocjacje na temat sprzedaży slotów.

Te formacje dysponują slotem w dziewiątym sezonie Ultraligi:

ago
AGO ROGUE Team ESCA Gaming Forsaken Gentlemen's Gaming
Goskilla Grypciocraft Esports Illuminar Gaming Iron Wolves
Komil and Friends Zero Tenacity