Team BDS Academy
2:3 Team Heretics

Heretics ze znakomitymi walkami drużynowymi

Team Heretics
1:0 Team BDS Academy
iBo
Aatrox
Adam
Olaf
bluerzor
Wukong
Sheo
Vi
Zwyroo
Viktor
Reeker
Orianna
Jackspectra
Senna
Crownie
Caitlyn
whiteinn
Seraphine
Erdote
Soraka

Pierwsza mapa rozpoczęła się nietypowym draftem w wykonaniu BDS Academy. Był on nastawiony na wygenerowanie presji na wszystkich trzech alejkach. Dla każdej innej drużyny Olaf na topie byłby uznawany za fanaberię, Adam "Adam" Maanane słynie jednak z tej postaci. Ostatecznie ekipa Roberta "Erdote" Nowaka musiała wygrać wczesny i środkowy etap gry, ponieważ Heretics posiadali niesamowitą siłę w późnym fragmencie meczu. Z kolei połączenie Senny i Seraphine daje z czasem niesamowitą ilość leczenia oraz obrażeń.

Początek był niezwykle wyrównany, a BDS Academy nie uzyskało wyczekiwanej przewagi w złocie. Seraphine oraz Senna skutecznie neutralizowały agresję rywali i szczególnie w niektórych walkach do 20. minuty te postacie ratowały tragiczną wydawałoby się sytuację. Pod koniec wcześniej wspomnianej minuty rozgrywki zakończył się wyłapaniem Roberto "Erdote" Nowaka. Heretics dzięki temu od razu rzucili się na Barona Nashora. Subicz "bluerzor" Dániel zdołał dorwać się do przeciwnego strzelca i to wydarzenie było początkiem końca francuskiego zespołu. Pomiot z pustki został pokonany przez Heretyków zaraz po wyeliminowaniu wszystkich rywali. Bez żadnego problemu wygrywali oni kolejne walki drużynowe i zakończyli mecz w 27. minucie.

Z nieba do piekła, z piekła do nieba

Team BDS Academy
0:1 Team Heretics
Adam
Renekton
iBo
Sejuani
Sheo
Vi
bluerzor
Wukong
Reeker
Azir
Zwyroo
Orianna
Crownie
Sivir
Jackspectra
Lucian
Erdote
Yuumi
whiteinn
Nami

BDS Academy całkowicie zmieniło nastawienie w drugiej mapie i tym razem zdecydowało się na wybór skalującej kompozycji z dobrym inicjowaniem walk drużynowych za pomocą Vi oraz Renektona. Wczesna faza na środkowej oraz dolnej alei należała jednak do Heretics. Połączenie Luciana z Nami słynie ze swojej opresyjności, jedynie Marcin "iBo" Lebuda grał słabą stroną mapy. Dodatkowo Heretycy mieli rewelacyjne połączenie Wukonga z Orianną, które mogło później odmienić los gry. Sama siła skalowania była jednak po stronie ekipy Erdote.

bluerzor był bohaterem wczesnej gry dla Heretyków. Dzięki ryzykownemu wtargnięciu do przeciwnego lasu zabezpieczył dwa wzmocnienia swojego przeciwnika i znacznie opóźnił jego ścieżkę. Dodatkowo doskonale czytał ruchy swojego przeciwnika, co umożliwiło mu ganki na górnej oraz dolnej alei. Wczesny etap należał do formacji Artura "Zwyroo" Trojana. Zdołała ona pozyskać dwa pierwsze smoki i wydawało się, że druga gra będzie należeć właśnie do Heretics.

Sytuacja zaczęła się zmieniać w 19. minucie, wtedy nastąpiło wyłapanie bluerzora i akademia Teamu BDS przejęła pierwszego smoka oraz wyeliminowała przeciwnego strzelca. Pod koniec 23. minuty miała miejsce walka drużynowa pod Baronem Nashorem, w której obie strony straciły trzech zawodników. Zaledwie cztery minuty później po próbie walki Heretycy stracili iBo. Wydawałoby się, że Nashor jest formalnością dla BDS, jednak bluerzor dokonał wyśmienitej kradzieży. Chwilę później akademia drużyny LEC została złapana przy leżu Smoka Oceanicznego. Od tego momentu formacja dwóch Polaków ponownie przejmowała kontrolę nad rozgrywką.

Po śmierci Dániel w 37. minucie meczu Heretics zdobyli Barona Nashora, gdy ich przeciwnicy w tym czasie zabezpieczali trzeciego Smoka Oceanicznego. Gra ostatecznie zakończyła się w 40. minucie po świetnej walce Heretyków pod swoją bazą. Już tylko jedna mapa dzieliła wówczas ekipę iBo od uzyskania tytułu mistrza European Masters.

Przekonujący powrót francuskiej organizacji

Team BDS Academy
1:0 Team Heretics
Adam
Gnar
iBo
Sejuani
Sheo
Poppy
bluerzor
Jarvan IV
Reeker
Viktor
Zwyroo
Ahri
Crownie
Caitlyn
Jackspectra
Lucian
Erdote
Karma
whiteinn
Nami

Będąc pod ścianą, Team BDS Academy zdecydował się na niesamowicie opresyjną aleję. Karma oraz Caitlyn słyną z dopychania swojego przeciwnika. Także to zestawienie ma o wiele większy zasięg od Luciana wraz z Nami. Draft Heretics był właściwie bliźniaczy względem tego z poprzedniej mapy i opierał się na szybkim eliminowaniu pojedynczych celów. Natomiast francuski zespół raczej chciał obijać swoich przeciwników przed wejściem w ostateczną walkę. Późny etap gry był zdecydowanie po stronie ekipy Erdote.

Tym razem dolna aleja akademii LEC całkowicie dominowała swoich rywali. Sam początek był intensywny i gracze po obu stronach chcieli pokazać swoją wyższość. Z tych wymian o wiele lepiej wyszli przedstawiciele BDS Academy. Przede wszystkim zdobyli pierwsze dwa smoki oraz wypracowali sobie przewagę ponad dwóch tysięcy sztuk złota przewagi do 14. minuty. Z każdą minutą ta różnica się pogłębiała i Heretycy nie byli przez to w stanie walczyć jak równy z równym. Musieli oddawać kolejne obiekty na mapie. Kluczowy moment nadrząd na początku 28. minuty. Hiszpańska formacja desperacko próbowała pozyskać Smoka, by zablokować rywalom duszę Smoka Piekielnego na kolejne pięć minut. Została ona przy tym jednak przechytrzona, a długa walka zdecydowanie jej nie faworyzowała. Ostatecznie oddała duszę i została poskromiona przez swoich rywali. Juš "Crownie" Marušič był niepowstrzymany grając Caitlyn. Trzy minuty później BDS Academy zdobyło Barona Nashora i zakończyło grę w 33. minucie.

Szybka egzekucja

Team Heretics
0:1 Team BDS Academy
iBo
Ornn
Adam
Gnar
bluerzor
Vi
Sheo
Poppy
Zwyroo
Viktor
Reeker
Taliyah
Jackspectra
Aphelios
Crownie
Lucian
whiteinn
Lulu
Erdote
Nami

Kolejny draft pokazał nam zupełnie inne kompozycje obu ekip. Tym razem to Heretycy zdecydowali się na skalujące wybory z całym dobrodziejstwem inwentarza. Dodatkowo ich postacie bardzo dobrze zgrywały się ze sobą. Rozgrywanie walk drużynowych w teorii było dziecinnie proste ze względu na łatwą inicjację Vi oraz Ornna. Natomiast akademia BDS liczyła na wyłapywanie swoich przeciwników, by przed środkową fazą meczu wypracować dużą przewagę w złocie.

Czwarta batalia rozpoczęła się od próby zanurkowania ze strony Heretics. Ta jednak zakończyła się impasem ze strony obu ekip. Już w 9. minucie zespół iBo przyskrzynił swoich rywali w okolicach leża Barona Nashora oraz zyskał trzy zabójstwa. Do 20. minuty sytuacja była niezwykle stabilna, co faworyzowało hiszpańską formację. 24. minuta przyniosła walkę na środkowej alei, która ostatecznie wymusiła wycofanie się Heretyków. Taki obrót spraw pozwolił BDS na poskromienie Nashora, a po tym francuska organizacja postanowiła pójść na dolną alejką, gdzie nieoczekiwanie został wyeliminowany Zwyroo. Zaraz po nim padł również Jakob "Jackspektra" Kepple, co było zasługą Adama. Tym samym gra zakończyła się w 27. minucie.

Piąta mapa dla Heretics

Team Heretics
1:0 Team BDS Academy
iBo
Sejuani
Adam
Olaf
bluerzor
Trundle
Sheo
Poppy
Zwyroo
Azir
Reeker
Viktor
Jackspectra
Aphelios
Crownie
Sivir
whiteinn
Leona
Erdote
Yuumi

Ostatnia mapa tej serii skutkowała asekuracyjnymi wyborami z obu stron, które zdecydowały się na skalowanie oraz powolne rozpędzanie rozgrywki. Ekipa iBo znowu postawiła na kompozycję z podobnymi założeniami do tej z poprzedniego starcia. Francuska organizacja natomiast zainwestowała w komfortowe wybory. Ponownie Adam zdecydował się na granie Olafem.

Ponownie zobaczyliśmy próbę zanurkowania ze strony Heretics, ale ta wyszła po prostu tragicznie. Francuska ekipa była na to przygotowana i zgarnęła dwa zabójstwa. Niemniej przez kolejne minuty to hiszpańska formacja wyrabiała sobie przewagę na dolnej alejce. Do 20. minuty Heretycy skupiali się na niszczeniu wież przeciwników. Przy tym oddawali Smoki, jednak zdecydowali się na czystą przewagę w złocie. Mało tego – dokładnie w tej samej minucie zespół dwóch Polaków zgarnął Barona Nashora, wykorzystując cofnięcie przeciwników do bazy. Zaraz po tym zagraniu Heretics zdobyli pierwszego Smoka Górskiego, opóźniając jego duszę w czasie. I nagle TH miało już na swoim koncie pięć tysięcy sztuk złota więcej.

Gra uspokoiła się przed 30. minutą, ale wtedy zdarzyła się nieprawdopodobna rzecz. Hiszpańska formacja zdecydowała się na zaatakowanie drugiego w tej grze Barona Nashora. Théo "Sheo" Borile nieoczekiwanie odrzucił bluerzora zdolnością ostateczną Poppy oraz sam zgarnął wcześniej wspomnianą bestię. Francuski zespół nie zrobił jednak z tego wzmocnienia pożytku. Gra zakończyła się ostatecznie w 39. minucie. Heretycy całkowicie ograli rotacyjnie swoich rywali oraz powędrowali na górną aleję gdzie wyłapali rywali i zakończyli rozgrywkę!


Mistrzem European Masters latem 2022 roku zostaje Team Heretics. Organizacja, którą niedługo zobaczymy w LEC, zdołała pokazać swoją siłę w ligach regionalnych. To zdecydowanie ogromny sukces dla trzech Polaków. Marcin "iBo" Lebuda zdołał po trzech finałach w końcu triumfował w tym turnieju. Natomiast Zwyroo po wielu wpadkach w końcu dostał drużynę, która dała mu możliwości rozwoju. Niedocenianym członkiem zespołu jest analityk. Julia "aceum" Nowak z pewnością zrobiła wszystko by dołożyć cegiełkę do tego zwycięstwa.

Końcowa klasyfikacja European Masters 2022 Summer:

1. Team Heretics 40 000 €
2 Team BDS Academy 25 000 €
3-4. GameWard, LDLC OL 13 500 €
5-8. Dusty, Unicorns of Love Sexy Edition, Vitality.Bee, X7 Esports 8 000 €
9-12. AGO ROGUE, Giants, FC Schalke 04 Esports, SK Prime 4 000 €
13-16. Anorthosis Famagusta, Macko Esports, Valiance, Zero Tenacity 2 500 €
17-20. eSuba, For The Win Esports, KRC Genk Esports, White Dragons
21-24. aNc Outplayed, BISONS ECLUB, Illuminar Gaming, JDXL
25-28. The Agency, Crvena zvezda Esports, Entropiq, Team Phantasma