Rekordowa frekwencja w Modern Warfare II

Beta produkcji Infinity Ward pod względem liczb wyglądała bardzo dobrze. Deweloperzy odnotowali najwyższą liczbę zarejestrowanych graczy, a także najdłuższy łączny czas grania i największą liczbę rozegranych meczów w porównaniu z testowymi wersjami poprzednich części serii. Co więcej, jak podaje portal Charlie INTEL, twórcy rozpoczęli już rozsyłać ankiety w celu zbierania dalszych informacji na temat satysfakcji graczy i pierwszych wrażeń z rozgrywki.

Już teraz na blogu Infinity Ward pojawił się wpis, w którym twórcy opisują, co przez najbliższy miesiąc będzie na ich celowniku. Planują oni prowadzić dalsze prace m.in. nad dostosowaniem odpowiedniej głośności kroków, a także nad polepszeniem widoczności. Dodatkowo chcą sprawić, żeby po skończonym meczu gracze zostawali w tym samym lobby, tak jak miało to miejsce w starszych częściach serii. Deweloperzy odnieśli się też do balansu broni. Są oni zadowoleni ze zmian, które wprowadzili w drugim tygodniu bety, lecz nadal będą przyglądać się sytuacji. Finalnie planują oni poprawić działanie kamery w trybie trzecioosobowym oraz naprawić bugi i glitche.

Dla graczy to za mało

Mimo to fani twierdzą, że najnowszej strzelance przydałoby się więcej usprawnień. Do najczęściej opisywanych przez nich problemów należy działanie radaru w inny sposób niż w starszych grach serii, za duże osłabienia dla Martwej Ciszy oraz zbyt spory wpływ skill-based matchmakingu na tworzenie lobby. Gracze zawiedzeni byli także tym, że zaledwie w kilka dni udało się stworzyć i rozprzestrzenić cheaty do gry.

Wrażenia z bety Call of Duty: Modern Warfare II naszego redaktora możecie przeczytać tutaj.