Opera, TikTok i AbleGamers

Główną postacią akcji, za którą stoją Opera i TikTok, jest Sven van de Wege alias "BlindWarriorSven", niewidomy zawodowy gracz, który stracił wzrok w wieku zaledwie 6 lat na skutek choroby nowotworowej. Gry były jego pasją od najmłodszych lat, utrata wzroku była dla niego druzgocącym i bolesnym doznaniem. Mimo przeciwności losu nie poddał się i w ciągu kilku miesięcy, słuchając jedynie dźwięków gry Street Fighter, zaczął grać. Sven odkrył, że słyszy ruchy, kopnięcia, ciosy i podskoki. Dzięki wytrwałości i poświęceniu nauczył się grać w Street Fightera, polegając wyłącznie na swoim słuchu i pamięci przezwyciężając swoją największą życiową barierę.

Współpraca między Svenem, Operą GX, TikTok i AbleGamers pozwala nam zachęcać graczy do przełamywania barier i własnych granic, jednocześnie dobrze się bawiąc, stawiając sobie wyzwania oraz pomagać wspierając cele charytatywne. Sven jest wyjątkową osobą i inspiracją dla nas wszystkich – powiedział Maciej Kocemba, szef Opery GX.

BlindWarriorSven zainspirował zespół Opera GX do zrealizowania pomysłu akcji #GamingForAll – wyjątkowego wyzwania na TikToku. Biorący udział w akcji mają za zadanie grać w swoją ulubioną grę nie używając wzroku - czując się jak niewidomy Sven. Za każde wideo przesłane na TikToka organizatorzy przekażą 2,5 zł na rzecz fundacji AbleGamers.

Cieszę się, że mogę pomóc tysiącom graczy stawiać czoła własnym lękom i pokonywać bariery życiowe – dodaje Sven Van de Wege.

Źródło: informacja prasowa