Czy Evil Geniuses pogrążą Chiefs?

W grupie A najwięcej uwagi będzie skierowane na wspomniane wcześniej Chiefs, które obecnie legitymuje się bilansem 0-2. Trzeciego dnia Worlds reprezentanci Australii i Oceanii rozegrają dwa mecze – najpierw ich rywalem będzie Evil Geniuses Kacpra "Inspireda" Słomy, później zaś Beyond Gaming. Jedna porażka znacznie utrudni wyjście z grupy, dwie będą już w zasadzie gwoździem do trumny CHF. A biorąc pod uwagę dobre morale panujące w szeregach Złych Geniuszy, o zwycięstwo Chiefs może być tym trudniej.

To wszystko jednak dopiero po północy. Wcześniej, bo już o 22:00, o kolejną wygraną powalczy Fnatic, które idzie jak burza przez fazę play-in. Podopieczni Jakoba "YamatoCannona" Mebdiego mimo problemów jeszcze przed startem zawodów wciąż nie przegrali ani jednego meczu i dziś staną przed dobrą szansą na podtrzymanie tego statusu. Rywalem czarno-pomarańczowych będzie bowiem LOUD, które na trzy starcia wygrało tylko w jednym, z DetonatioN FocusMe.

A skoro o DFM mowa, pojedynek japońsko-koreańskiej piątki z Beyond Gaming będzie ważnym sprawdzianem dla reprezentantów Japonii. Bilans 1-2 nie napawa optymizmem i wygrana z BYG jest wręcz wymagana, aby utrzymać nadzieje na awans. Czy wicemistrzowie PCS 2022 Summer są jednak w zasięgu zespołu Shunsuke "Eviego" Murase? Tego dowiemy się o północy.

Niezwykle trudna przeprawa dla Isurus i IW

İstanbul Wildcats – 0-3. Isurus – 0-2. Powiedzieć, że wynik obu tych ekip nie jest zbyt zadowalający, to nie powiedzieć nic. Trudno wobec tych drużyn mieć szczególne oczekiwania, kiedy trafiły one do grupy z m.in. Royal Never Give Up oraz DRX. Sęk w tym, że Isurus z żadną z tych ekip jeszcze się nie mierzyło, a IW ma przed sobą jeszcze starcie z RNG. I takie właśnie pojedynki, które śmiało moglibyśmy określić mianem bitew Dawida z Goliatem, czekają nas dziś w ramach grupy B – o 2:00 RNG zmierzy się z Isurus, dwie godziny później reprezentanci Chin sprawdzą formę İstanbul Wildcats (o ile jest w ogóle co sprawdzać), a na sam koniec sobotnio-niedzielnych zmagań do boju przystąpią ISG oraz DRX.

Wcześniej jednak czeka nas pojedynek, który powinien najbardziej elektryzować europejskich kibiców. Naprzeciw siebie staną bowiem MAD Lions oraz Saigon Buffalo, które z bilansem 2-1 aktualnie zajmują ex aequo drugą lokatę w zbiorze oznaczonym literą B. Lwy po wczorajszej porażce, niestety po dość jednostronnym widowisku, z Royal Never Give Up z pewnością będą starały się zatrzeć złe wspomnienia, ale to spotkanie zdaje się mieć znacznie większą stawkę. Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg spotkań w grupie B, niewykluczone, że to właśnie pomiędzy MAD i SGB rozegra się batalia o trzecią lokatę w grupie i tym samym lepsze rozstawienie w finałach play-inów. Tym bardziej że przed tymi ekipami wciąż pojedynki kolejno z DRX oraz RNG, gdzie o powiększenie swojego dorobku może być niezwykle trudno.

Harmonogram trzeciego dnia Worlds 2022:

1 października
22:00 LOUD vs Fnatic BO1
23:00 MAD Lions vs Saigon Buffalo BO1
2 października
00:00 Beyond Gaming vs DetonatioN Gaming BO1
01:00 Evil Geniuses vs Chiefs Esports Club BO1
02:00 Royal Never Give Up vs Isurus BO1
03:00 Chiefs Esports Club vs Beyond Gaming BO1
04:00 Royal Never Give Up vs İstanbul Wildcats BO1
05:00 Isurus vs DRX BO1

Wszystkie mecze Worlds 2022 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022