Wiemy, że nic nie wiemy w grupie A

Jeszcze wczoraj Fnatic mogło umocnić się na prowadzeniu w grupie A play-inów, gdyby udało się pokonać LOUD. Brazylijska piątka okazała się jednak lepsza, co w połączeniu z wygraną DetonatioN FocusMe z Beyond Gaming sporo namieszało w klasyfikacji. Wystarczy powiedzieć, że po dzisiejszych meczach aż pięć drużyn może zakończyć z takim samym bilansem – wyjątkiem są wspomniani już Chiefs, którzy na pewno dziś rozegrają tylko jedno starcie i będzie ono jednocześnie ostatnim na tym turnieju. Jeśli natomiast zwycięstwo odniosą Fnatic i Evil Geniuses, to te dwie formacje czeka ostateczna batalia o awans z pierwszego miejsca prosto do głównego turnieju.

I trudno ocenić, czy większe szanse aktualnie ma FNC, czy też Kacper "Inspired" Słoma wraz z kolegami. Czarno-pomarańczowi podejmą bowiem Beyond Gaming w pierwszym meczu czwartego dnia, natomiast EG kilka godzin później zmierzy się z DetonatioN FocusMe. Między tymi meczami miecze skrzyżują LOUD oraz CHF, co dla fanów z Brazylii jest na pewno dobrą wieścią, bo potencjalne zwycięstwo zapewni miejsce przynajmniej w finałach play-inów... chyba że i Fnatic, i Evil Geniuses przegrają swoje mecze.

Czwórka w bezpiecznej strefie, ale komu fotel lidera?

Jeśli natomiast chodzi o grupę B, tam niewiadomych jest nieco mniej. Nieco, bowiem tam z zawodami już dziś pożegnają się dwie ekipy, których ostatnim meczem będzie bezpośrednia konfrontacja. Jedna z nich więc zanotuje honorowy punkcik, druga wróci do domu z niczym. Znacznie więcej emocji dostarczą nam natomiast dwa kolejne pojedynki, w których najpierw zobaczymy MAD Lions i DRX, a później starcie Royal Never Give Up z Saigon Buffalo. Niestety, przed Lwami trudne zadanie, bo jak dotąd czwarta siła Korei Południowej nie przegrała ani jednego meczu i dziś może przypieczętować miejsce w głównym turnieju. Jeśli jednak Europejczyków będzie stać na niespodziankę, to przynajmniej MAD i DRX powalczą o pierwsze miejsce – a niewykluczone, że do tej walki włączy się również RNG.

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2022:

2 października
22:00 Beyond Gaming vs Fnatic BO1
23:00 LOUD vs Chiefs Esports Club BO1
3 października
00:00 DetonatioN Gaming vs Evil Geniuses BO1
01:00 İstanbul Wildcats vs Isurus BO1
02:00 DRX vs MAD Lions BO1
03:00 Royal Never Give Up vs Saigon Buffalo BO1

Po więcej informacji dotyczących Worlds 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022