Illuminar i tudsoN o życie, dycha o awans

Już o godzinie 11:00 rozpocznie się pojedynek pomiędzy Illuminar Gaming a FANTASY. A to oznacza, że po jednej stronie barykady stanie w pełni polski zespół, a po drugiej skład międzynarodowy, którego częścią jest Filip "tudsoN" Tudev. Były zawodnik Anonymo Esports jak na razie na Malcie bynajmniej nie zachwycał i z ratingiem 0,63 jest najsłabszym członkiem swojej drużyny. Dla zawodników IHG będzie to z pewnością pewien atut, aczkolwiek warto pamiętać, że i oni na razie przesadnie nie błyszczeli. Z drugiej strony los nie był dla nich specjalnie łaskawy, bo dotychczas przyszło im mierzyć się z tak mocnym ekipami, jak Natus Vincere czy OG. W porównaniu z nimi FANTASY wypada już o wiele lepiej w kontekście ewentualnego zwycięstwa i pozostania w grze o bilet na Majora w Road to Rio.

Majora, na który już dziś awansować może ENCE. Zespół Pawła "dychy" Dychy na Road to Rio nie poznał jeszcze smaku porażki, pozostawiając w pokonanym polu dwóch przedstawicieli francuskiej sceny, czyli HEET oraz Team Falcons. Teraz jednak wydaje się, że przed popularnymi Ośmiornicami trudniejsze zadanie, bo kolejną przeszkodą na ich drodze będzie BIG. Nasi zachodni sąsiedzi zdążyli już zaskoczyć wszystkich i niespodziewanie rozprawili się ze świeżo upieczonymi mistrzami ESL Pro League Season 16, czyli Teamem Vitality. A to sprawia, że ENCE bynajmniej nie może zlekceważyć podopiecznych berlińskiej organizacji. Co prawda nawet ewentualna porażka nie pozbawiłaby jeszcze dychy i spółki szans na awans na Majora, ale zawsze warto przyklepać go wcześniej, prawda?

Piątkowy harmonogram europejskiego IEM Road to Rio:

7 października

Drużyny z bilansem 2:0 – grupa #2

11:00 BIG vs ENCE BO3

Drużyny z bilansem 0:2 – grupa #2

11:00 HEET vs SAW BO3
11:00 Illuminar Gaming vs FANTASY BO3

Drużyny z bilansem 2:1 – grupa #1

14:30 Team Spirit vs Bad News Eagles BO3
14:30 Cloud9 vs 1WIN BO3
14:30 B8 vs Sprout BO3

Drużyny z bilansem 1:2 – grupa #1

18:00 Fnatic vs Eternal Fire BO3
18:00 G2 Esports vs GamerLegion BO3
18:00 Astralis vs forZe BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat europejskiego Intel Extreme Masters Road to Rio zapraszamy do naszych relacji z pierwszej grupy oraz grupy drugiej.