Spirit, Secret i cała reszta

Już od dawna pewne udziału w TI było dwanaście formacji, które na przestrzeni całego sezonu zgromadziło największą liczbę punktów Dota Pro Circuit. W gronie tym znalazło się m.in. kilku przedstawicieli Starego Kontynentu, w tym broniący tytułu Team Spirit. Co jednak ciekawe, Illya "Yatoro" Mulyarchuk i spółka zajęli dopiero trzecie miejsce w rankingu DPC. Więcej oczek zgromadziły bowiem ubiegłoroczny wicemistrz, PSG.LGD, a także OG, które ma na swoim koncie dwa triumfy w The International. Innymi powracającymi mistrzami są Evil Geniuses, chociaż nie braknie również organizacji debiutujących na zawodach tej rangi. Mowa tutaj o takich drużynach, jak BOOM Esports, TSM, Tundra Esports oraz Gaimin Gladiators.

Ale na tej dwunastce się nie skończyło, bo kolejne osiem zespołów bilet na mistrzostwa świata otrzymało na drodze eliminacji. W ten sposób pierwszą w swojej historii szansę na występ na Internationalu zapewniły sobie Soniqs, Hokori, Entity, BetBoom Team i Talon Esports. Do ostatnich chwil o swoją przyszłość musiały drżeć z kolei Team Liquid i Team Secret, czyli odpowiednio trzeci skład TI 2021 oraz pierwsza ekipa TI 2017. W przypadku Michała "Nishy" Jankowskiego i spółki decydujący był triumf nad Virtus.pro, które później musiało uznać wyższość również Liquid. W efekcie rosyjska organizacja po raz pierwszy od 2016 roku nie dała rady dostać się na The International.

Lista uczestników The International 2022:

Team Aster beastcoast BetBoom Team BOOM Esports
Entity Evil Geniuses Fnatic Gaimin Gladiators
Hokori Team Liquid OG PSG.LGD
Royal Never Give Up Team Secret Soniqs Team Spirit
Talon Esports Thunder Awaken TSM Tundra Esports

The International 2022 odbędzie się między 15 a 30 października w Singapurze. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 13 645 988 dolarów – wstępnie w ów puli znalazło się co prawda tylko 1,6 miliona dolarów, ale kolejne 12 milionów zebrano dzięki sprzedaży Przepustek Bojowych członkom społeczności.