Ostatni bastion Ameryki bliski eliminacji

Mowa tutaj rzecz jasna o Gen.G Esports oraz Royal Never Give Up. Oba zespoły jak na razie prezentują się bardzo przyzwoicie i w zestawieniu z CTBC Flying Oyster oraz 100 Thieves wypadają zdecydowanie lepiej. Szczególnie ucieszone może być RNG, które jak na razie piastuje pierwszą lokatę w zbiorze bez straty mapy. Królewscy swój pierwszy pojedynek rozegrają dopiero około 23:00, lecz jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w poprzednich potyczkach, to wygraną w nim mogą sobie zapewnić swój udział w play-offach. GEN natomiast wyścig do etapu pucharowego rozpocznie już około godziny wcześniej. Wówczas rywalem będą Ostrygi, które raczej nie powinny sprawić zbyt wiele problemów mistrzom League of Legends Champions Korea.

Zanim jednak te dwa starcia będą miały miejsce, to na Summoner's Rifcie zobaczymy jeszcze pojedynek 100 Thieves właśnie z CFO. Felix "Abbedagge" Braun i spółka na pewno nie mają powodów do radości, plasując się na ostatniej pozycji w zbiorze. Swoje matematyczne szanse na wyjście mogą przedłużyć jedynie wygrywając w batalii z reprezentantami ligi Pacyfiku. O to jednak wcale nie będzie tak łatwo, wszak w ramach poprzedniej bójki między tymi zespołami to Chen "Mission" Hsiao-Hsien i jego kompani triumfowali w dobrym stylu.

Hitowe starcie na koniec

Szanse zatem na to, że przechodząc do drugiej części niedzielno-poniedziałkowych starć kwestia awansu będzie już wyjaśniona, są naprawdę duże. Niemniej zarówno pojedynek GEN z 100T, jak i CFO z RNG muszą się odbyć i w żadnym z nich bynajmniej nie upatrujemy możliwości na sprawienie niespodzianki przez underdogów. Zawsze jednak trzeba podchodzić do tego typu spotkań z pewną dozą ostrożności, czego idealnym przykładem był wczorajszy pojedynek GAM Esports z Top Esports.

Wszystko zatem najprawdopodobniej sprowadzi się do meczu zaplanowanego na koniec nocy, w którym dojdzie do walki o pierwsze miejsce pomiędzy Chinami a Koreą. Na ten moment jak już wspominaliśmy w bardziej komfortowej sytuacji znajduje się RNG, które zwyciężyło w pierwszym spotkaniu tych ekip. Jeśli jednak brygada Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona zrewanżuje się oponentom z Państwa Środka, a wcześniejsze pojedynki potoczą się wedle oczekiwań, to czekać nas będzie dogrywka. W przeciwnym wypadku to Królewscy zajmą najwyższe miejsce w grupie i jako jedyna formacja zakończą zmagania tego etapu z wynikiem 6-0.

Harmonogram rewanżów w grupie D Worlds 2022:

16 października
21:00 100 Thieves vs CTBC Flying Oyster BO1
22:00 CTBC Flying Oyster vs Gen.G Esports BO1
23:00 Royal Never Give Up vs 100 Thieves BO1
17 października
00:00 Gen.G Esports vs 100 Thieves BO1
01:00 CTBC Flying Oyster vs Royal Never Give Up BO1
02:00 Royal Never Give Up vs Gen.G Esports BO1

Te, oraz pozostałe mecze Worlds 2022 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Mistrzostw Świata zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

League of Legends Worlds 2022