Struktura rozgrywek

Od 14 do 17 listopada 2022 r. odbędą się cztery tury eliminacji – z każdych z nich do wielkiego finału (18 listopada) dostanie się 10 osób. Wszystkie turnieje rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 13 rund. Tempo gry na zawodnika to 10 minut. Każdy dzień rozgrywek, łącznie z wielkim finałem, będzie transmitowany online, a o profesjonalny komentarz zadbają Keti Tsatsalashvili oraz Marcin Tazbir. W puli nagród znajdują się m.in. akcesoria sportowe oraz hulajnogi elektryczne.

Jak dołączyć do turnieju Erasmus+ Chess?

Udział w turnieju jest bezpłatny, a sama rejestracja prosta i szybka:
1. wystarczy założyć konto na stronie chess.com,
2. dołączyć do Klubu Erasmus+ Chess pod tym adresem,
3. na godzinę przed rozpoczęciem kwalifikacji dołączyć do wydarzenia.

Czym jest Program Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej wspierający wymianę edukacyjną. W ramach programu możesz uczyć się za granicą, wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej lub realizować międzynarodowe projekty edukacyjne. Program Erasmus+ to możliwość rozwoju dla wszystkich. W ciągu najbliższych siedmiu lat z jego oferty skorzystają 4 miliony osób oraz 125 tysięcy instytucji w całej Europie. Wnioski w programie mogą składać organizacje, ale uczestnikiem projektów w ramach Erasmusa+ może być każdy!

Organizator turnieju

Organizatorem turnieju jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Od 1993 r. zarządzają one europejskimi programami, projektami i inicjatywami w Polsce. Umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej oraz zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się. Pomagają rozwijać zainteresowania i pasje dzięki działaniom podejmowanym w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie na stronie internetowej. Zachęcamy również do dołączenia na dedykowany serwer Discord.

Źródło: informacja prasowa