RGO faworytem w zbiorze A, Z10 w zbiorze B

Sami organizatorzy co prawda nie zaprezentowali jeszcze oficjalnie składów danych grup, jednak z m.in. profilu AGO ROGUE dowiedzieliśmy się, jakie drużyny wylądowały w pierwszej z nich. Poza wicemistrzami siódmego sezonu Ultraligi znalazły się tam jeszcze takie ekipy jak Illuminar Gaming, devils.one oraz Iron Wolves. W drugim zbiorze oczywistym jest zatem, że rywalizować będą ze sobą pozostałe formacje biorące udział w rozgrywkach. Są nimi Zero Tenacity, Grypciocraft Esports, Forsaken oraz Gentlemen's Gaming.

Nie ma co jednak ukrywać faktu, iż obie grupy mają wyraźnych faworytów do awansu. Zarówno złoci medaliści minionej odsłony polsko-bałtyckich potyczek, jak i ci z drugiego miejsca wydają się być głównymi kandydatami do zaklepania sobie biletu do następnego etapu w pierwszej kolejności. Trudniej natomiast wytypować zespoły, które po triumfie w drabince przegranych również zagrają w play-offach. Jak jeszcze w zbiorze A można strzelić w Illuminar, tak w zbiorze sygnowanym drugą literą alfabetu stać może się tak naprawdę wszystko i zapowiada się bardzo wyrównany bój.

Tak prezentują się grupy Ultraliga Super Pucharu:


Grupa A
AGO ROGUE
AGO ROGUE devils.one Illuminar Gaming Iron Wolves

Grupa B
Gentlemen's Gaming grypciocraft
Forsaken Gentlemen's Gaming Grypciocraft Esports Zero Tenacity

Zróżnicowane tryby podczas gier

Ultraliga mimo tego, że nie pokazała wyglądu obu grup, to i tak uraczyła nas dziś materiałem, który stanowić ma pigułkę wiedzy na temat zmagań rozpoczynających się już za dwa dni. W opublikowanym filmie przedstawiono nie tylko format rozgrywek, ale wyjaśniono też przede wszystkim dokładnie tryb rywalizacji, który różnić będzie się od klasycznego przebiegu meczów. Mianowicie każdy pojedynek tego turnieju odbywać się będzie w trybie fearless, a podczas półfinałów oraz finałów, gdyby konieczna była do rozegrania piąta mapa, będziemy mieli okazję obejrzeć fazę wyboru postaci w systemie blind pick. Więcej na ten temat możecie znaleźć oczywiście w samym nagraniu.

Ultraliga Super Puchar rozpoczyna się 25 października, a jego finałowe starcie ujrzymy natomiast 9 listopada.