RGO z łatwą wygraną, IHG musiało się namęczyć

Zacznijmy jednak od tego, co działo się wczoraj. W pierwszym pojedynku AGO ROGUE stanęło w szranki z Iron Wolves, w drugim zaś Illuminar Gaming podjęło devils.one. Oba te mecze miały swoich wyraźnych faworytów, którzy faktycznie koniec końców pokonali swoich oponentów wynikiem 2:0. Prawda jest natomiast taka, że jedynie batalię akademii Łotrzyków z Wilkami możemy określić mianem stosunkowo jednostronnej. Formacja Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego, mimo iż jej gra nie była pozbawiona błędów, to i tak dość łatwo sięgnęła po zwycięstwo. Tego samego nie można powiedzieć o graczach spod szyldu błękitnego oka, którzy byli zmuszeni wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokonać Diabły. Niemniej mimo dość poważnego throwa na pierwszej mapie oraz ogromnego deficytu na planszy drugiej udało im się zakończyć potyczkę w ciągu dwóch gier.

Wyniki wczorajszych meczów Ultraligi Super Pucharu:

25 października
17:00 AGO ROGUE AGO ROGUE 2:0 Iron Wolves BO3
20:00 Illuminar Gaming 2:0 devils.one BO3

Mistrzowie Polski wchodzą do gry

Dziś przenosimy się do grupy B, gdzie ponownie czekają nas dwa starcia. W pierwszym z nich złoci medaliści ósmego sezonu Ultraligi zmierzą się z fenomenem minionej odsłony rodzimej ligi – Gentlemen's Gaming. Nie ma co ukrywać, że Dżentelmeni są w tym zestawieniu sporym underdogiem, jednak już niejednokrotnie pokazali, że nie powinno ich się lekceważyć. Około godziny 20:00 natomiast na Summoner's Rifcie zameldują się gracze Grypciocraft Esports oraz Forsaken. Dla GRP będzie to pierwsza okazja na stawienie czoła zespołom z wyższej klasy rozgrywkowej jeszcze przed startem kolejnej edycji Ultraligi. Wydaje się, że dla Szymona "Kanny" Kawęckiego i jego kompanów rywal na przetarcie jest w zasięgu, bowiem jak wiemy FSK nie radziło sobie zbyt dobrze w ósmym sezonie UL. Jakby jednak nie patrzeć, to delikatnym faworytem tej bójki z pewnością będą Zapomniani.

Dzisiejsze pojedynki Ultraligi Super Pucharu:

26 października
17:00 Zero Tenacity vs Gentlemen's Gaming logo Gentlemen's Gaming BO3
20:00 Grypciocraft Esports vs Forsaken BO3

Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Rozgrywki śledzić można na kanale Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.