Świetny start

Po tym, jak ostatnie dwie części Call of Duty – Black Ops Cold War oraz Vanguard – nie mogły zostać uznane za sukces, z niecierpliwością czekano na Modern Warfare II. Poprzednik z 2019 postawił poprzeczkę naprawdę wysoko, ale jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, tegoroczna produkcja miała pobić go pod wieloma względami, np. technologicznymi czy jakością gameplay'u. Jak się okazało kilka dni po premierze, deweloperzy stanęli na wysokości zadania, a gracze to docenili. Modern Warfare II w ciągu trzech pierwszych dni zarobiło 800 milionów dolarów.

Kwota ta oznacza, że pobity został rekord serii, wcześniej należący do Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011). Gra ta w 120 godziny od premiery zarobiła 775 milionów dolarów. Dalej na podium stoi Call of Duty: Modern Warfare (2019), które zarobiło ponad 600 milionów dolarów w 72 godziny.

Kinowe produkcje przebite

Takie kwoty znacznie przewyższają te, które zarabiają największe hity kinowe 2022 roku. MW II przebiło choćby Doktora Strange w multiwersum obłędu (450 milionów dolarów w 3 dni) oraz Top Gun: Maverick (248 milionów w 3 dni). Taka sytuacja pokazuje prawdziwą moc rynku gier wideo, a także wzmacnia Call of Duty jako jedną z najbardziej rozpoznawanych serii na świecie. Przed nami jednak kolejna wielka premiera. Call of Duty: Warzone 2.0, czyli nowa odsłona popularnego battle royale, na ekranach pojawi się już 16 listopada.