ENCE i dycha walczą o życie

Wczoraj dycha i jego koledzy bez większego oporu uznali wyższość Fnatic, co było dla nich drugą już porażką na brazylijskiej ziemi. A to oznacza, że ENCE wyczerpało już limit błędów i jeżeli nadal chce awansować do czołowej ósemki mistrzostw świata w CS:GO, to koniecznie musi wygrać kolejne dwa spotkania. A już dziś będzie to niezwykle problematyczne, bo ekipa naszego rodaka mierzyć się będzie z wiceliderami światowego rankingu z Teamu Vitality. Podopieczni francuskiej organizacji również jak na razie nie zachwycają w Rio de Janeiro, ale nadal mają po swojej stronie potężnego Mathieu "ZywOo" Herbauta, którego zatrzymanie będzie dla ENCE kluczowe. Tylko w takim wypadku zespół Dychy będzie mógł w ogóle myśleć o tym, że jednak uda mu się oszukać przeznaczenie i uniknąć bolesnego pożegnania z Krajem Kawy.

Co ciekawe, widmo eliminacji zagląda w oczy również m.in. Natus Vincere, które o życie walczyć będzie z sensacyjnymi pogromcami FaZe Clanu z Bad News Eagles, podczas gdy Team Spirit o taką samą stawkę rywalizować będzie Sprout. W międzyczasie poznamy też trzy drużyny, które dołączą do Cloud9 oraz FURII w fazie mistrzów Majora. O ten przywilej zagrają ze sobą chociażby Heroic oraz Team Liquid, które tworzą jedną z najciekawszych na papierze poniedziałkowych par. Szansę na powrót do ścisłej czołówki mają też dwie legendarne organizacje, MOUZ oraz Fnatic. Te w ostatnich latach nieco podupadły, ale teraz za sprawą starć odpowiednio z Outsiders i BIG mogą poczynić znaczący krok na drodze do odbudowy swojego statusu na międzynarodowej scenie.

Poniedziałkowy harmonogram IEM Rio Major 2022:

7 listopada

Drużyny z bilansem 2:1

15:00 MOUZ vs Outsiders BO3

Drużyny z bilansem 1:2

15:00 Natus Vincere vs Bad News Eagles BO3

Drużyny z bilansem 2:1

18:30 BIG vs Fnatic BO3

Drużyny z bilansem 1:2

18:30 ENCE vs Team Vitality BO3

Drużyny z bilansem 2:1

22:00 Heroic vs Team Liquid BO3

Drużyny z bilansem 1:2

22:00 Team Spirit vs Sprout BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022