dycha w fazie mistrzów?

Wczoraj dycha i spółka niespodziewanie wyrzucili za burtę niezmiennie groźny Team Vitality, ucierając nosa byłemu klubowemu koledze, Lotanowi "Spinxowi" Giladiemu. Z kolei ostatnią przeszkodą na ich drodze będzie MOUZ, które z zaskakującą łatwością przeszło przez fazę pretendentów, zaś w drugim etapie Majora rozprawiło się z Teamem Liquid oraz wspomnianym Vitality. Z drugiej strony popularne Myszy musiały uznać wyższość BIG oraz Outsiders, czyli dwóch zespołów znajdujących się mniej więcej na poziomie ENCE. A to pokazuje, że gracze niemieckiej organizacji są możliwi do pokonania, a drużyna dychy na papierze ma wszelkie argumenty, by sięgnąć po zwycięstwo. Z drugiej strony Ośmiornice dotychczas były w Brazylii mocno niestabilne, jeżeli chodzi o formę, trudno więc tutaj o jakieś stuprocentowe przewidywania.

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się też Natus Vincere, czyli kolejny z faworytów do mistrzostwa, który może podzielić losy FaZe Clanu czy Vitality i zaskakująco szybko pożegnać się z rywalizacją. Aby tak się nie stało, Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka muszą sięgnąć dziś po zwycięstwo, a to wcale nie będzie takie proste. Wszak BIG zawsze było dla NAVI niewygodnym przeciwnikiem i tak może być też i tym razem. Dzień zakończy natomiast mecz pomiędzy Teamem Liquid a Teamem Spirit. W przypadku graczy zza oceanu będzie to druga szansa na to, by awansować do fazy mistrzów. Wczoraj bowiem okazali się oni słabsi od Heroic, dlatego też przed nimi kolejny bój, tym razem z przedstawicielami Europy Wschodniej.

Wtorkowy harmonogram IEM Rio Major 2022:

8 listopada

Drużyny z bilansem 2:2

15:00 MOUZ vs ENCE BO3
18:30 BIG vs Natus Vincere BO3
22:00 Team Liquid vs Team Spirit BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022