Osiem ekip w grze o triumf na IEM Rio

Wczoraj z marzeniami o awansie pożegnał się Paweł "dycha" Dycha, którego ENCE po trzymapowym boju uległo bowiem MOUZ. Tym samym podopieczni fińskiej organizacji nie powtórzyli swojego osiągnięcia z Antwerpii, gdzie podczas Majora finiszowali oni w czołowej czwórce. Ale nie tylko Ośmiornice zaliczą wtorek do pechowych, bo za burtą brazylijskich mistrzostw świata znalazły się również BIG oraz Team Liquid. W przypadku niemieckiej formacji przeszkodą nie do przejścia okazało się Natus Vincere, podczas gdy gracze zza oceanu musieli uznać wyższość Teamu Spirit. Tym samym omawiane tu trio dołączyło do m.in. FaZe Clanu, Ninjas in Pyjamas czy też Teamu Vitality, czyli innych drużyn, których już na Majorze w Rio de Janeiro nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc w stawce pozostało już tylko osiem zespołów, które teraz odpoczywają po trudach związanych z fazą legend. Niemniej odpoczynek ten nie potrwa zbyt długo, bo jutro przyjdzie czas na fazę mistrzów! Tę zainauguruje bezpośredni pojedynek pomiędzy Outsiders a Fnatic, czyli dwóch ekip, które już się na IEM Rio ze sobą mierzyły. Wówczas górą byli zawodnicy z Europy Wschodniej, tym bardziej więc pomarańczowo-czarni będą mieli motywację, by za wszelką cenę powalczyć o korzystny rezultat. Kilka godzin później naprzeciwko siebie staną zaś MOUZ oraz Cloud9. Z kolei piątek zaczniemy od starcia Teamu Spirit z Heroic, podczas gdy zwieńczeniem ćwierćfinałów będzie mecz NAVI z ostatnim pozostałym przy życiu reprezentantem gospodarzy, FURIĄ.

Harmonogram fazy mistrzów IEM Rio Major 2022:

10 listopada

Ćwierćfinał

18:00 Outsiders vs Fnatic BO3
21:30 MOUZ vs Cloud9 BO3
11 listopada

Ćwierćfinał

18:00 Team Spirit vs Heroic BO3
21:30 FURIA vs Natus Vincere BO3
12 listopada

Półfinał

18:00 Outsiders/Fnatic vs MOUZ/Cloud9 BO3
21:30 Spirit/Heroic vs FURIA/NAVI BO3
13 listopada

Wielki finał

19:00 TBD vs TBD BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022