Fnatic wraca do czołówki Majora

CS:GO Major trwa już półtora tygodnia, ale teraz przed nami play-offy, które zainauguruje pojedynek Outsiders oraz Fnatic. Dla tej drugiej organizacji jest to powrót do decydującej fazy mistrzostw świata po blisko pięciu latach przerwy – po raz ostatni w fazie mistrzów obecna ona była jeszcze na początku 2018 roku podczas Majora w Bostonie. Jak więc pójdzie jej podczas pierwszego od dawna tak dużego wyzwania? Eksperci w tym wypadku nie mają dobrych informacji dla fanów pomarańczowo-czarnych. Specjaliści rodzimego bukmachera, firmy STS, kurs na triumf Fnatic ustalili bowiem na poziomie 2,34, podczas gdy sukces Outsiderów wyceniono na 1,60. I nie ma co się przesadnie dziwić, bo skład z Europy Wschodniej przystępuje do gry jako szósta drużyna rankingu HLTV, która w minionych dniach pokonała już m.in. Ninjas in Pyjamas oraz MOUZ. Na dodatek drużyna ta ma po swojej stronie niezmiennie groźnego Dzhamiego "Jame" Aliego, który rozgrywa świetny turniej. W fazie legend Rosjanin osiągnął rating 1,30, co było czwartym najlepszym wynikiem na zawodach. Nic więc dziwnego, że za każde 100 zł postawione na to, iż na którejś z dwóch pierwszych map zdobędzie on co najmniej 18 fragów, zgarniemy zaledwie 170 zł.

Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:

IEM Rio areną starcia Myszy z C9

Kilka godzin kolejną dawkę esportowych emocji zapewnią nam z kolei MOUZ oraz Cloud9, czyli dwie kolejne zasłużone dla sceny CS:GO formacje. O ile jednak C9 już od dawna zaliczane jest do ścisłej czołówki globu, tak popularne Myszy, podobnie jak wspomniane Fnatic, dopiero powracają do tego zaszczytnego grona. I, co ważne, dokonują tego w dużej mierze dzięki zawodnikom, którzy wcześniej przewinęli się przez akademię niemieckiej organizacji. Dziś jednak przed nimi niezwykle trudne zadanie, bo kurs na triumf MOUZ wynosi aż 3,00! To wyraźnie obrazuje, iż to gracze z Europy Wschodniej będą murowanymi faworytami drugiego ćwierćfinału i na papierze wydaje się, że tylko katastrofa mogłaby pozbawić ich awansu do półfinału. I trudno się dziwić, bo C9 ma po swojej stronie takich zawodników, jak Dmitriy "sh1ro" Sokolov, Sergey "Ax1Le" Rykhtorov oraz Vladislav "nafany" Gorshkov. Całe to trio świetnie wypadło w fazie legend i także i tym razem będzie mieć z pewnością spory wpływ na końcowy rezultat. Weźmy takiego nafany'ego – jeżeli na pierwszej lub drugiej mapie uda mu się ustrzelić co najmniej 17 fragów, a my przewidzimy taki rozwój wypadków, to pomnożymy nasz wkład o 2,00.

Czwartkowy harmonogram IEM Rio Major 2022:

10 listopada

Ćwierćfinał

18:00 Outsiders vs Fnatic BO3
21:30 MOUZ vs Cloud9 BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022

Artykuł sponsorowany