Małe duże zmiany

Do tej pory tylko raz mieliśmy wgląd w Call of Duty: Warzone 2.0. Było to 15 września, podczas Call of Duty: Next, czyli eventu, na który Activision zaprosiło znanych streamerów z całego świata. Jak się jednak okazuje, ostatnie półtora miesiąca dla twórców nowego battle royale'a było niezwykle pracowite, a feedback twórców contentu został w dużej mierze wysłuchany. Na blogu na stronie C0D-a możemy znaleźć wpis, z którego dowiemy się o wielu ciekawych zmianach.

Przede wszystkim, do Warzone 2.0 powracają znane dobrze wszystkim graczom pierwszej części zrzuty z zaopatrzeniem. Dużą modyfikacją, którą wprowadzili ostatnimi czasy twórcy jest też przywrócenie starego sposobu plądrowania skrzynek – sprzęt będzie wypadał na ziemię. W alfie gry, którą widzieliśmy we wrześniu, funkcjonował system podobny do tego z Playerunknown's Battlegrounds, czyli manualne przenoszenie ekwipunku. W związku z negatywnym odbiorem deweloperzy postanowili jednak zrezygnować z tego rozwiązania.

Nowinki w Warzone'ie 2.0

W Call of Duty: Warzone 2.0 pojawi się sporo możliwości, których na próżno szukać w poprzedniej części gry. Mowa tu o takich aspektach jak walka wodna, czat zbliżeniowy oraz przesłuchiwanie powalonych wrogów, w celu wyciągnięcia informacji o ich sojusznikach. Dodane zostaną także nowe pojazdy – powietrzne, lądowe i wodne. Co więcej, deweloperzy wykonali ukłon w stronę fanów gier trzecioosobowych. Warzone battle royale będzie posiadało rotacyjny tryb, w którym gracze walczyć będą w takiej właśnie perspektywie.

Co ze starym Warzone'em?

Coś się kończy, coś zaczyna – tak możemy skwitować nadchodzące wydarzenia, jeśli chodzi o oryginalnego Warzone'a. W dniu 16 listopada serwery gry zostaną tymczasowo wyłączone. Po około dwóch tygodniach powrócą, ale... z ograniczoną zawartością. Potwierdziły się plotki, jakoby Rebirth Island i Fortune's Keep miały zostać usunięte z produkcji. Po przerwie zmianie ulegnie także nazwa gry. To, co do tej pory znane było jako Call of Duty: Warzone, wkrótce przetransformuje się w Call of Duty: Warzone Caldera.