pasha legendą pierwszej dekady CS:GO

Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, bo o nim tu mowa, przez lata obecności na scenie Counter-Strike'a zapracował sobie na miano jednej z najbarwniejszych postaci w branży. Łamany angielski, ogromna muskulatura oraz brawura na serwerze to były cechy, którymi w swoich najlepszych latach zachwycał mistrz świata z 2014 roku. Nic więc dziwnego, że 34-letni dziś zawodnik dwukrotnie znajdował się na przygotowanej przez ekspertów HLTV liście 20 najlepszych graczy na świecie. Teraz zaś znalazł się on w gronie trzynastu strzelców uznanych za najlepszych w pierwszej dekadzie funkcjonowania CS-a w wersji Global Offensive. Były członek m.in. Virtus.pro wylądował ostatecznie na dziewiątym miejscu tegoż zestawienia.

O jedno oczko wyżej wylądował bliski przyjaciel pashy, Olof "olofmeister" Kajbjer. Legenda Fnatic nie jest jednak jedynym Szwedem, który został wyróżniony, bo w ten sposób wyrażono uznanie również dla kojarzonego z Ninjas in Pyjamas Christophera "GeT_RiGhTa" Alesunda. Duńską scenę reprezentują przedstawiciele Danii i mistrzowie świata w barwach Astralis, Peter "dupreeh" Rasmussen i Lukas "gla1ve" Rossander. Poza nimi na miejscach od 6. do 13. umieszczono Marcelo "coldzerę" Davida, Nathana "NBK-" Schmitta oraz Danylo "Zeusa" Teslenkę, czyli innych zawodników mających na swoim koncie co najmniej jeden złoty medal Majora. Ale to jeszcze nie wszystko.

Ogłoszenie zwycięzcy na Majorze

Jak widać, nadal nie wiemy, jak wygląda układ na pozycjach od 1. do 5. Ten poznamy dopiero w sobotę przy okazji półfinałów Intel Extreme Masters Rio Major 2022. To właśnie wtedy odbędzie się specjalna ceremonia, podczas której przyznana zostanie statuetka dla najlepszego gracza dekady, który wybrany został głosami analityków, historyków oraz profesjonalnych graczy.