Trudne zadanie Heroic i NAVI

I to właśnie Heroic rozpocznie drugi dzień fazy mistrzów, mierząc się z Teamem Spirit. Co ciekawe, poprzedni bój obu tych drużyn miał miejsce na pierwszym tegorocznym Majorze w Antwerpii. Wówczas obie ekipy trafiły na siebie w drugiej rundzie fazy mistrzów, górą zaś byli zawodnicy z Europy Wschodniej. Tak więc dla podopiecznych Richarda "Xizta" Landströma będzie to szansa, by wziąć rewanż za tamtą porażkę. W teorii trudno jednak wyznaczyć jednoznacznego faworyta piątkowej potyczki, bo wydaje się, że obie piątki mają po swojej stronie pewne argumenty. W przypadku Spirit argumentem takim jest m.in. Ihor "w0nderful" Zhdanov. Zaledwie 17-letni snajper z Ukrainy fantastycznie prezentuje się na mistrzostwach świata w Rio i wydaje się, że jego postawa może być kluczowa w kontekście ewentualnego sukcesu Smoków.

Kilka godzin później do gry przystąpi również FURIA, czyli ostatni pozostały w stawce przedstawiciel gospodarzy. Brazylijska formacja z pewnością będzie mogła liczyć na ogromne wsparcie publiki zebranej w Jeunesse Arenie i to na pewno jej się przyda. Wszak rywalem zespołu z Kraju Kawy będzie Natus Vincere, które w obliczu eliminacji m.in. FaZe Clanu czy też Teamu Vitality urosło do miana głównego kandydata do mistrzowskiego tytułu. Problem w tym, że NAVI jak dotychczas prezentowało się na Majorze nieprzekonująco i sam Oleksandr "s1mple" Kostyliev może nie być w stanie przepchać swojej drużyny wyżej. Najlepszy gracz świata potrzebować będzie wsparcia partnerów, a tym w poprzednich meczach bywało różnie. Pytanie więc, jakie Natus Vincere zobaczymy dziś?

Piątkowy harmonogram IEM Rio Major 2022:

11 listopada

Ćwierćfinał

18:00 Team Spirit vs Heroic BO3
21:30 FURIA vs Natus Vincere BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022