Major w Rio trwa!

Tak więc już o godzinie 18:00 na serwerze zameldują się Outsiders oraz MOUZ. I cóż, żadna z tych formacji nie była przed startem Majora bynajmniej kandydatem do tego, by wystąpić w wielkim finale, a tymczasem jedna z nich dostąpi tego zaszczytu! Szczególnie w przypadku Myszy możemy mówić tutaj o ogromnym osiągnięciu, wszak obecny skład niemieckiej organizacji oparty jest w dużej mierze na zawodnika, których wcześniej przeszli przez jej akademię. Także odpowiedzialny za wyniki trener, Dennis "sycrone" Nielsen, wcześniej prowadził MOUZ NXT. Wobec tego ewentualny awans do finału byłby kolejnym rozdziałem naprawdę pięknej historii, ale to bynajmniej nie MOUZ uchodzić będzie za faworyta. Na papierze bowiem większe szanse na końcowy sukces mają Outsiderzy, szczególnie że to po ich stronie występuje Dzhami "Jame" Ali. Rosjanin rozgrywa bez wątpienia świetny turniej i wyrasta na jednego z głównych kandydatów do tytułu MVP, aczkolwiek najpierw on i jego koledzy muszą rozprawić się z Myszami.

Kilka godzin później czeka nas natomiast mecz, który prawdopodobnie będzie kolejnym pokazem siły publiki zgromadzonej w Jeunesse Arenie. Wszystko dlatego, że na serwerze ponownie zameldują się reprezentanci gospodarzy z FURII, którzy wczoraj po zaciętym boju wyrzucili za burtę faworytów z Natus Vincere. Tym razem zaś na ich drodze staną niezmiennie groźni Duńczycy z Heroic – ci w obliczu odpadnięcia m.in. NAVI, ale też FaZe Clanu czy Teamu Vitality wydają się mieć spore podstawy, by liczyć na końcowy sukces. Ale nadzieje skandynawskiej piątki mogą zostać bardzo szybko ucięte, jeżeli nie wzniesie się ona na wyżyny swoich umiejętności i nie poradzi sobie z presją, która bez wątpienia będzie na niej ciążyć. Niemniej to nie wszystko, bo Heroiczni będą musieli stawić także czoło Kaike "KSCERATO" Cerato, który w poprzednich meczach fazy legend i fazy mistrzów wypracował rating na poziomie 1,33. 23-latek na rodzimej ziemi to prawdziwa bestia i jego dyspozycja będzie kluczowa w kontekście wyniku sobotniej potyczki.

Piątkowy harmonogram IEM Rio Major 2022:

12 listopada

Półfinał

18:00 Outsiders vs MOUZ BO3
21:30 Heroic vs FURIA BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022