Nowa część i nowe możliwości

Choć premiera Warzone 2.0 będzie dopiero miała miejsce, a deweloperzy nie przewidzieli otwartej bety, to mieliśmy już dwie okazje, by podejrzeć, co będzie wchodziło w skład gry. Pierwszy raz twór Infinity Ward i Raven Software zaprezentowany został podczas wrześniowego Call of Duty: Next, czyli eventu, na który Activision zaprosiło content creatorów z całego świata. Drugi wgląd w Warzone 2.0 mieliśmy w zeszłym tygodniu, kiedy to dostęp do gry otrzymała część anglojęzycznych streamerów.

Póki co wszystko wskazuje, że Call of Duty: Warzone 2.0 składać się będzie z trzech trybów: klasycznego battle royale, battle royale z perspektywy trzeciej osoby oraz DMZ, czyli produkcji na wzór popularnego Escape from Tarkov. Dwa pierwsze o wiele bardziej mają przypominać inne gry tego gatunku, niż miało to miejsce w pierwszej części – m.in. poprzez wolniejsze tempo rozgrywki czy odmieniony system zbierania ekwipunku. DMZ z kolei w dniu premiery będzie wyłącznie wersją beta, bo po ostatnim feedbacku twórcy mają jeszcze wiele do poprawy.

Preload i dostępność

Premiera Warzone 2.0 odbędzie się w środę 16 listopada, ale grę będzie można pobrać już 14 listopada o godzinie 19. Jest tak dlatego, że – jak mówią plotki – produkcja ma zajmować aż około 125 GB miejsca na dysku, a więc warto dobrze przygotować się już wcześniej. Call of Duty: Warzone 2.0 dostępne będzie na komputerach osobistych, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach S i X.