Reprezentanci Polski na turnieju IESF

Zmagania na indonezyjskiej wyspie toczone będą w kilku różnych produkcjach. Nie zabraknie takich tytułów jak eFootball 2023, PUBG Mobile czy też Mobile Legends: Bang Bang. W nich jednak próżno szukać polskiej kadry. Ta nie pojawi się również przy okazji męskiego turnieju Counter-Strike'a, bo rodzimy członek IESF-u, Esports Association Poland, nie zdecydował się takowej sformować. Ale nie oznacza to, że fani gry Valve zostawili całkowicie pozostawieni sami sobie. Wszak na Bali pojawi się kobiecy zespół CS:GO, który w całości złożony jest z zawodniczek reprezentujących na co dzień barwy NAVI Javelins. Angelika "Angelka" Kozłowska i jej koleżanki gładko przeszły przez europejskie eliminacje i wydaje się, że to właśnie one będą faworytkami IESF WEC, podczas którego rywalizować będą z Argentyną, Indonezją i Namibią.

Ale to nie wszystkie biało-czerwone akcenty. Te, co może być dla niektórych zaskakujące, znajdziemy również na zawodach Dota 2. Produkcja MOBA od Valve nie jest w naszym kraju tak popularna, jak League of Legends, ale i w tym wypadku udało się stworzyć narodowy zespół, którego członkami są byli zawodnicy nieistniejącej już Wisły All iN! Games Kraków. Podczas fazy grupowej walczyć będą oni w zbiorze C – w tym znalazły się również m.in. Bułgaria oraz grający pod neutralną flagą Rosjanie. Fani gier-bijatyk z uwagą śledzić powinni natomiast poczynania Macieja "Whya" Stegienki. Ten rywalizować będzie w grupie C, podejmując takich oponentów, jak kadrowicze chociażby z Wybrzeża Kości Słoniowej czy Kolumbii.

IESF World Esports Championship 2022 odbędzie się między 1 a 12 grudnia. Udział w imprezie weźmie ponad 100 drużyn narodowych z całego globu.