Finn zamieni EXCEL na Astralis?

O potencjalnym odejściu Szweda z brytyjskiej organizacji raportował już niespełna dwa tygodnie temu Alejandro "anonimotum" Gomis, czyli dziennikarz blix.gg. Jego artykuł traktował również o prawdopodobnym przejściu Finna do Astralis. Jak widać pierwsza z części została spełniona, gdyż teraz w mediach społecznościowych EXCEL pojawił się materiał wideo z podziękowaniami dla Wieståla. Jeśli zatem nic się nie zmieni, możemy niebawem spodziewać się oficjalnego komunikatu ze strony duńskiej organizacji o zatrudnieniu 23-latka. Finn częścią XL był przez cały miniony sezon. Wraz z drużyną zdołał dwukrotnie awansować do play-offów League of Legends European Championship. Finalnie oba splity on i jego koledzy zakończyli na szóstej lokacie.

Finn jest już trzecim zawodnikiem, który oficjalnie rozstał się z EXCEL. Wcześniej z drużyny odeszli również Mihael "Mikyx" Mehle oraz Erlend "nukeduck" Holm. Jeśli jednak wierzyć doniesieniom pojawiającym się w mediach społecznościowych popularnych dziennikarzy koniec swojej przygody w szeregach tej drużyny czeka również Marka "Markoona" van Woensela. Holenderski leśnik ma w przyszłym splicie przywdziać barwy SK Gaming. Oznacza to, że w składzie organizacji pozostałby jedynie jej strzelec – Patrik "Patrik" Jírů.

Tak na ten moment prezentuje się skład EXCEL ESPORTS:

Mark "Markoon" van Woensel
Patrik "Patrik" Jírů

Odoamne coraz bliżej transferu

Zanosi się zatem na to, że za jakiś czas najprawdopodobniej dojdzie do skutku przejście Andreia "Odoamne" Pascu z Rogue do EXCEL. O przyszłości rumuńskiego toplanera również informował anonimotum. Ćwierćfinalista tegorocznych Worlds rzekomo nie przedłużył swojego kontraktu z formacją, która w przyszłym roku zmieni się w KOI w związku z połączeniem RGE z organizacją Ibaia Llanosa i Gerarda Piqué. 27-latek tym samym po nieco ponad dwóch latach spędzonych w szeregach Łotrzyków zmieniłby drużynę. Byłby to dla niego piąty zespół, który będzie reprezentować podczas swojej dziewięcioletniej kariery.