Dust2 poza listą aktywnych map!

Niespełna tydzień po zakończeniu Majora w Rio de Janeiro Valve postanowiło spełnić prośby sporej części esportowej społeczności i delikatnie przemeblowało pulę aktywnych map. s1mple, ZywOo i spółka od dziś powinni regularnie pojawiać się na Anubis, które zadebiutuje w rywalizacji na najwyższym szczeblu. Arena ta po raz pierwszy na oficjalnych serwerach pojawiła się w 2020 roku i już wtedy plotkowano, że wkrótce czekają ją wielkie chwile. Cóż, w tym przypadku "wkrótce" ostatecznie okazało się "za ponad dwa lata". Anubis przejdzie chrzest kosztem między innymi Cache'a i świeżo odnowionego Tuscana, które będą musiały jeszcze poczekać na swój wielki powrót do akcji.

Gdzie cieszą się fani zlokalizowanej w Egipcie mapy, tam smucą się zwolennicy legendarnego Dusta2, który po raz drugi w erze CS:GO poszedł w odstawkę (choć nadal pozostaje dostępny w trybach Turniejowy, Uproszczony i Deathmatch). W tej chwili pula aktywnych map prezentuje się następująco: Mirage, Overpass, Vertigo, Nuke, Ancient, Inferno i Anubis.

A teraz przejdźmy do zmian, które dotkną także szarych Kowalskich. Deweloper osłabił dwie spośród zdecydowanie najpopularniejszych broni w grze. Bądźcie gotowi na nieco częstsze zmienianie magazynku w AWP, bo od dziś jego pojemność to nie dziesięć, a tylko pięć pocisków. Wybitni snajperzy (czyli my wszyscy) w teorii nie mają się jednak czym martwić, bo przecież pięć kul w zupełności może wystarczyć do wygrania rundy, prawda? Druga korekta dotknęła natomiast M4A1-S. Karabin z tłumikiem będzie mniej zabójczy przy wymianach ognia na długim dystansie.